Wpis z mikrobloga

@simperium: po pierwsze roznia miedzy i5 i i7 to glownie oznaczenie... i7 to nie jest od razu magicznie polke wyzej procesor ktory z samej nazwy jest lepszy, a ten 8400 przezyje jeszcze ze 2 generacje kart graficznych zanim trzeba bedzie go wymienic, nie chce mi sie po prostu pisac po co, bo musialbym za duzo wyjasniac, a wiem, ze mialbym duzo pisania

"nie wiemy do czego..." - na zdjeciu razer
  • Odpowiedz
ta i5 jest 6cio rdzeniowa i wydajnościowo wychodzi lepiej niż stare i7?

@thewickerman88: nie. aż idę poczytać o nim :) . Generalnie, to intel niepotrzebnie aż tak miesza (zwłaszcza z tymi 8 pseudordzeniami w niektórych i7 :/ )
  • Odpowiedz
@ozetka: jak skladasz sama to uwazaj bo ja ostatni raz zagladalem do blaszaka kilka dobrych lat trmu i jak skladalem kompa w tym roku to niewiele brakowalo a bym s--------l procesorek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
częste niewykorzystywanie potencjału karty, która zwyczajnie nie będzie mogła zasuwać na pełnych obrotach przez CPU.


@Akuzativ: ten i5 spokojnie łyka 1080 bez bottlenecka.
  • Odpowiedz
Chłodzenie - równie dobrze można było się obejść bez, ale dla komfortu i ciszy zewnętrzne zawsze na propsie (ozetka w pierwotnym koszyku już się na to nastawiała, tak samo jak na GameRocka od Palita, którego sam odradzałem przez cenę).


@Amasugiru: na fabrycznym chłodzeniu procek osiąga stałe 3,8Ghz bo na 4Ghz dobija do 80st

a co do zestawu to @ozetka można wiedzieć ile w sumie wyszedł Cię ten zestaw? W zeszyłm tyg składałem b.podobny zestaw tyle, że 1070 Ti i 8GB ram to wyszło w sumie
  • Odpowiedz
@sebool12: Trochę dziwne to 4GHz i 80 stopni, taki boost nie dotyczy wszystkich rdzeni tylko najwyżej 1-2 no i raczej by w ogóle nie nastąpił przy takiej temperaturze. Chyba że jakąś sztuczkę zastosowałeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

No ale jakby nie patrzeć to wciąż jest spoko wynik jak na Intelowego pierdzika xd Sporo też zależy od montażu i jakości/rozprowadzeniu pasty.

SSD na Sata bo nie opłaca
  • Odpowiedz
@sebool12: Branie M.2 pod coś innego niż NVMe nie ma sensu. Wyjątek to kompaktowość.

Te tanie M.2 co masz na myśli to nie są jakoś szybsze, mają podobne limity prędkości zapisu. Dodatkowo M.2 mają tendencję do całkowitego blokowania magistrali SATAIII. No i ten sam model w wersji 2.5' jest z reguły tańszy niż M.2 2280. Ale jak już wspomniałem, siła M.2 się rozpoczyna na NVMe
  • Odpowiedz