Wpis z mikrobloga

Co może być nie tak ze mój organizm w szalonym tempie zatrzymuje wodę po alkoholu? Czasami wystarczy w sobotę kilka kieliszków I do wtorku chodzę spuchniety i mam całą skórę dziwnie przewrazliwiona na dotyk.?
Podobna sytuacja z kreatyna na siłowni. Wezmę przez dwa dnia i waga +4kg a jem normalnie z licznikiem kalorii.. Ciągle zatrzymywanie wody.

Swoją drogą pije naprawdę sporo wody, bo w pracy butelka 2l plus jakieś 2-3 kawy dziennie.

#dieta #zdrowie #mikrokoksy
  • 34
  • Odpowiedz
@niezawodny kawa nie działa jak woda, ostatnio ktoś mnie uświadomił i nie ma co jej liczyć jako picie w ciągu dnia :) a sama mam problem z zatrzymująca się wodą więc komentarz taktyczny, bo może ktoś coś mądrego napisze :)
  • Odpowiedz
  • 0
@LewackiKrul nie strasz mnie tym, mój tata się już po 5 latach uporal z tarczyca I myślisz że pora na mnie? To jest dziedziczne?
Badalem się rok temu przed planowaniem dziecka i tsh było 2,7
  • Odpowiedz
@niezawodny: Jak się uporał? xD Słyszałem, że niedoczynność/nadczynność można jakoś "wyleczyć" bez brania hormonu, ale to niezwkle ciężka robota ponoć, a przyjmowanie hormonu w tej kwestii raczej nie pomaga, bo tylko stabilizuje poziom, a nie leczy.

Nie wiem czy to jest dziedziczne.
  • Odpowiedz
@niezawodny: A to być może guzki wpływały na pracę tarczycy i po ich wydupceniu pracuje normalnie bez leków.
Ja co do Ciebie nie miałem na myśli guzków, tylko pracę tarczycy samej w sobie :) Bo nie musisz mieć guzków, żeby tarczyca ujowo pracowała. Warto zrobić badania.
  • Odpowiedz
  • 1
@niezawodny a 2.7 to według w miarę świeżych badań już dość dużo, szczególnie jak masz objawy które pasują to wypada co jakiś czas kontrolować czy nie rośnie, ewentualnie skonsultować się z endokrynologiem który powie coś więcej i zleci dalszą diagnostykę. Bo możesz mieć tsh w okolicy 3 a hormony tarczycy już rozbujane z objawami.
  • Odpowiedz
  • 0
@shymon więc możliwe że tnac sobie wegle sam mogłem namieszać. Rok temu byłem przez 3 miesiące na low carb i wegle trzymałem poniżej 50g/dobę. Czekam właśnie w kolejce do pobrania.
  • Odpowiedz
@niezawodny: a dlaczego na lc akurat? Próbowałeś hc kiedyś? Myślałem, że mi niskie węgle też służą, ale teraz jak na hc wszedłem to dopiero widzę co mi służy:)
  • Odpowiedz