Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem lokalizator gps do drona https://www.banggood.com/K8-Portable-GPRS-GPS-Real-time-Tracking-Locator-Strong-Magnet-Geo-fence-Alarm-Historical-Track-p-1162404.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN.
Działa bardzo dobrze, niestety całkowicie zakłóca gps w dronie.
Lokalizator włącza się się po podpięciu ładowania więc pomyślałem żeby zastosować jakiś układ opóźniający, powiedzmy 20-30 min. Czyli podpinam w ten sposób bateria-->opóźniacz-->lokalizator. Jest dostępny jakiś mały i lekki gotowiec? Z elektroniką jestem raczej na bakier więc sam nie zrobię czegoś takiego.

#drony
#elektronika
  • 4
@chrzanu180: Właśnie tak chcę zrobić, podpiąć zewnętrzne zasilanie z baterii drona które wystartuje lokalizator. Chodzi mi o to, żeby to się stało jakieś 20 min po starcie, czyli latam te 15 minut, dron wraca bezpiecznie, lokalizator pozostaje wyłączony i niczego nie zakłóca.
@chainsaw ale może nie potrzebnie tak kombinujesz. Ten lokalizator działa w trybie ekonomicznym jakieś dwa dni. Jeśli chodzi ci tylko żeby nie zgubić drona to myślę że te kilkanaście, kilkadziesiąt godzin na poszukiwanie ci wystarczy. Wtedy odpada ci problem podłączenia, opóźnienia zasilania i inne.