Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zacząć grać w Fallout New Vegas (z innych skończyłem jedynie Fallout 3 GOTY). Mam na steam edycje Ultimate z jakimś dopiskiem RU. Z recenzji widać, że bethesda coś z regionalizacją pozmieniała i dużo osób za to negatywami sypie.

Coś muszę wiedzieć przed rozpoczęciem rozgrywki?
Jakie mody są must-have? Tylko nie takie co mocno zmieniają całą grę.

Co do DLC znalazłem wpis gdzie kiedy iść, żeby było optmalnie:
Honest hearts= 10
Old world blues= 15
Dead money= 20 and have a high repair.
Lonesome road= 28 and higher.

Ktoś potwierdzi?

#fallout #newvegas #falloutnewvegas #crpg
saw24 - Mam zamiar zacząć grać w Fallout New Vegas (z innych skończyłem jedynie Fallo...

źródło: comment_DmMb8V45A7nukKxkUxxFPHtX9dpPgYRw.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@saw24: 1. Zbieraj kule śniegowe . Dostaniesz za nie mnóstwo kapsli (pieniędzy) u Mr. House.
2. Włącz tryb "Jestem hardkorem" dla większej immersji.
3. Skup się bardziej na zrobieniu większości misji dla wszystkich możliwych frakcji (więcej EXP), zanim podejmiesz ostateczną decyzję z kim Ci bliżej po drodze.
4. Zapisuj co jakiś czas (F5), co jakieś kilkanaście - kilkadziesiąt minut.
5. Stwórz postać z atrybutem Szczęście co najmniej na 7. Jak założysz
  • Odpowiedz
@Ant0n_Panisienk0: dzięki, a tworzenie postaci jest to samo co w F3? tam chyba dawałem 8 w inteligencje na start, żeby jak najwięcej expa zdobyć do końca gry
modowanie tej gry to mi pewnie z pół dnia zajmie ;p
  • Odpowiedz
@saw24: Dodatkowe info: Broń Boże nie przekraczaj dla żadnego atrybutu granicy 9 punktów. Wszystkie atrybuty możesz podreperować +1 w klinice za kapsle. Jeżeli dobrze pamiętam to w Old World Blues dostajesz za darmo perka, który dodatkowo zwiększa Ci wytrzymałość o 1 punkt w górę.

Tworzenie postaci jest takie samo co w F3.
  • Odpowiedz
@saw24: inteligencja 8 optymalnie bo w klinice wbijesz ulepszenie i jeszcze skądśtam 1pkt wpadał. Jako pierwsze dlc idź do smutków starego świata, bo dużo przydatnych perków tam się wbija. Dopisek RU to normalka, wszyscy tak mają nic to nie zmienia. Nie przejmować się karmą, okradać wszystko co się rusza i co nie, też.
  • Odpowiedz
@saw24: warto spojrzeć na JSawyer mod od jednego z twórców gry, który wprowadza balans i utrudnienia do gry jakie miał w planach, ale nie zdążył wprowadzić ich przed premierą
  • Odpowiedz
@saw24: Proszę bardzo tu masz mój zestawik z podaną na tacy kolejnością instalacji modów. Założeniem tej paczki jest zachowanie fundamentów rozgrywki poszerzonej o elementy wprowadzające większy realizm walki i przetrwania. Trzonem tego jest JSawyer mod, reszta to rzeczy wprowadzające niewielkie modyfikacje od kosmetycznych po dodatki jak plecaki, możliwość zacinania broni czy powolnego biegania do dołu. Na tym zestawie ukończyłem grę i absolutnie się on sprawdził. Długo czasu robiłem risercz więc dlatego
dr_gorasul - @saw24: Proszę bardzo tu masz mój zestawik z podaną na tacy kolejnością ...

źródło: comment_8Sf0WC8aK8di3e0WcGfKZn8KmQ4Mlpkv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: u mnie obecnie wygląda to jak na screenie

tego Uncut Wasteland na pewno wgram
jsawyer widze, że od groma zmian wprowadza więc tak średnio przekonany jestem (w którą stronę te zmiany idą? ułatawia/utrudnia?

FNV realistic lighting - scaignalem to https://www.nexusmods.com/newvegas/mods/62325/? ale nie mam pojęcia które lepsze ;p

a nowe radyjko jak najbardziej sie przyda =]
saw24 - @dr_gorasul: u mnie obecnie wygląda to jak na screenie

tego Uncut Wastelan...

źródło: comment_VcdI5hG7Kf6jAgeX55CjkEK2BOHY1zDb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@saw24: W przypadku minimalistycznego modu JSawyera nie sa to zmiany ingerujące w klimat, a jedynie w statystyki przedmiotów o postaci oraz mechaniki, całość można pogrupować na kilka kategorii. Całość masz tu https://fallout.gamepedia.com/JSawyer ale wystarczy, że zapoznasz się tylko z paragrafem main features, reszta zaś szybko wyjdzie w praniu.
Jeśli miałbym grac w tę grę raz jeszcze, to bez Jsawyera nie ruszyłbym. Gra się milion razy lepiej, bardziej świadomiej, dokładnie ważąc ekwipunek
  • Odpowiedz
Co do DLC znalazłem wpis gdzie kiedy iść, żeby było optmalnie:

Honest hearts= 10

Old world blues= 15

Dead money= 20 and have a high repair.

Lonesome road= 28 and higher.

Ktoś potwierdzi?


@saw24: odbębnij najpierw wszystkie lokacje w Mojave, zrób wszystkie questy poboczne, wybij trzy główne siedliska deathclawów, a potem rób DLC w kolejności ich wydawania: DM, HH, OWB, LR. Ja tak zawsze robię i jest ok.

15 lvl na
  • Odpowiedz
@ProrokFpjerdolu: @Bethesda_sucks: @Ant0n_Panisienk0: @ZaQ_1: @Etykieta: @dr_gorasul: @Snufkin_91:

Odpalilem gierkę i dostałem na start pełno itemków do inventory - classic pack, tribal pack itp. - nie chce być za mocny na start, to wy to wyłączacie, czy odpalacie sobie tylko jeden z packów, bo jakieś shotguny i kombinezony na start to troche OP?
Ogólnie średnio przepadam za tego typu "bonusami"

samą postać zrobiłem wszystko na 5,
  • Odpowiedz
@saw24: ta rzeczy są i tak słabe jeśli grasz na hardcorze, ja je sprzedałem na samym początku żeby mieć kasę na implant inteligencji.
  • Odpowiedz