Wpis z mikrobloga

#programowanie #hosting #serwery #webdev
Czołem Mirki!
Jestem na etapie dogrywania portalu dla pacjenta i dzisiaj dowiedziałem się, że portal będzie zbierał dane medyczne i w zwiazku z tym wymagana jest jakaś odpowiednia umowa z hostingodawcą?!?! Nie mam pojęcia wtf i nie bardzo jestem w stanie znaleźć jakieś informacje w necie. Czy spotkaliście się z czymś takim? Orientujecie się czy w PL są providerzy dostarczający takie rozwiązanie?
yooo
  • 12
@a_zycie_cpam_ostro: Też to przerabiam i Ci powiem jedno - teraz to małe miki, od maja 2018 będzie jazda :) Z ciekawości spytam wdrożyłeś wszystkie wymagania IT jak np. export danych dla innego administratora danych osobowych?
@ITgeek: jeszcze nic nie wdrożyliśmy, póki co jesteśmy na etapie pisania specyfikacji, podczas którego właśnie wychodzą takie kwestie. Będę musiał się temu dobrze przyjrzeć i zaangażować w to prawnika bo z Giodo a od następnego roku UODO nie ma co zadzierać... swoją drogą (sic!)
@a_zycie_cpam_ostro: Fajnie macie :D ja już jestem po etapie pisania specyfikacji i obecnie koduje CRM dla kliniki medycznej. Niech was prawnik nie wydyma bo przepisy póki co dotyczą całej EU, ale ministerstwo cyfryzacji parę tygodni temu poinformowało, że pracują nad dodatkowymi przepisami na terenie naszego kraju, a będzie wiadomo o tych zmianach od grudnia. Wszystko qwa na ostatnią chwilę robią :/