Wpis z mikrobloga

Możecie mnie nazwać #!$%@?, ale ja uważam, że postąpiłem słusznie.

Dzisiaj po mszy wstąpiłem do zakrystii, bo miałem sprawę do załatwienia. Z ciekawości zobaczyłem na kartkę kto i kiedy będzie brał ślub w tym kościele. Jedne nazwisko rzuciło mi się w oczy, był to dobry kumpel mojego brata z czasów szkoły i dziewczyna, którą kojarzyłem, ale nie znałem. Zdziwiło mnie to, bo z tego co pamiętam to katolikiem nie był. Wchodzę szybko na facebooka i widzę posty typu "nowe mieszkanie", "nareszcie na swoim" i podobne razem ze zdjęciami wspólnego mieszkania. Podbijam do księdza i zagaduję go o tym i pokazuję mu te zdjęcia. Przy mnie zadzwonił, odebrała niedoszła panna młoda, a ksiądz mówi, że niestety on katolickiego ślubu udziela tylko katolikom i żeby po odbiór pieniędzy za ślub zgłosić się w ciągu dwóch tygodni, po czym odkłada słuchawkę.

Poszedłem załatwiać moją sprawę i po 20 minutach słyszę krzyki i płacz. Państwo młodzi przyjechali do księdza i chcą, żeby jednak ślub się odbył. Znam tego księdza i wiedziałem , że to na nic, ale czekałem na dalszy rozwój sytuacji. Młoda płacze, że wszystko już kupione, sala wynajęta, goście zaproszeni i w tydzień nie znajdą innego księdza, który udzieli im ślubu. Na to znajomy ksiądz odpowiada, że nawet w rok nie znajdą, bo powiadomi kogo trzeba, ze takim ślubu nie udzielać. Na to młody zaczął wrzeszczeć coś o czarnych i ich #!$%@?, wziął narzeczoną pod pachę i poszli.

Jak się dowiem co się stanie za tydzień to napiszę.

#katolicyzm #slub #wesele #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #coolstory #truestory
  • 132
  • Odpowiedz
Dlatego właśnie, mimo wszystko, jakiś tam szacunek mam dla, np. takiego Terlikowskiego.


@RoHunter: Terlikowski jest katotalibem co najwyżej. On nie ma za wiele wspólnego z rozumieniem KK według mnie. Popatrz na jego stosunek do grzeszników, on najchętniej by ich wywalił z kościoła, zrobił ekskomunikę. Zabijanie przestępców też popiera a przecież Bóg wyraźnie zaznacza w PŚ, że każdy ma szansę na nawrócenie. Ba ten sam Bóg mówi, że bardziej cieszy go
  • Odpowiedz
w sumie na miejscu młodych wyciągnąłbym wobec OPa konsekwencje prawne. I w sumie wobec księdza też.
  • Odpowiedz
Uważam, że jak ktoś chce wziąć ślub katolicki to musi postępować zgodnie z naukami KK.

Możliwe, ale nie zmienia to faktu, że trzeba przestrzegać nauki KK.


@petterr33: a ja zawsze myślałem, że to czym powinien się kierować chrześcijanin to przekaz Boga zawarty w Piśmie Świętym, a nie nauki katabasów, którzy dostosowują to pod siebie. Za to czego jestem pewien po przeczytaniu tego twojego wysrywa z którego najwyraźniej jesteś taaaaki dumny
  • Odpowiedz
Ale co to, zasady wiary miałyby się zmieniać w czasie? W założeniach to one przecież powinny być stałe jak prawa matematyki albo fizyki, nie? Kiedyś czegoś nie można było robić i groziło za to smażenie się w piekle, a teraz to no ten, hehe, teraz papcio już łaskawiej patrzy i w sumie to spoko jest mieszkać razem przed ślubem?

Jakby co, agnostyk here.
  • Odpowiedz
Wspólne mieszkania grzechem, ja #!$%@?. Mentalne średniowiecze.


@Magromo: No bo jest grzechem, jeśli się wtedy współżyje, według kościoła i jak ci się to nie podoba TO WCALE NIE MUSISZ BRAĆ ŚLUBU KOŚCIELNEGO. Oni nawet tego nie sprawdzają.
  • Odpowiedz
@petterr33: Ale przecież dobrze zrobił ten ksiądz. Jeżeli nupturienci uważają się za katolików to muszą przestrzegać żelaznych zasad, jakie są narzucone przez ST i NT.
  • Odpowiedz
Dziwię się, że takie sciemy są tutaj tak łykane. Mogą mieć własne mieszkanie i razem mieszkać, a nie muszą dzielić wspólnego łoża.
  • Odpowiedz
@Qutaphone:

Dziwię się, że takie sciemy są tutaj tak łykane. Mogą mieć własne mieszkanie i razem mieszkać, a nie muszą dzielić wspólnego łoża.

A kto by łyknął ściemę jaką proponujesz w drugim zdaniu? Niestety, idąc w kierunku zdrowego rozsądku jednocześnie wchodzi się w coraz większą hipokryzję jeśli chodzi o zasady wiary. Albo życie jak nam wygodnie (zapraszam do porzucenia KK), albo sumiennie trzymajcie się zasad.

Hipokryzja to rak trawiący nasze społeczeństwo, a takie podejście do wiary tylko ludzi utwierdza w przekonaniu, że
  • Odpowiedz