Wpis z mikrobloga

Mam w pracy babkę, która należy do świadków Jehowy. Jak co roku organizujemy wigilijkę pracowniczą, chociaż po prostu chodzi o to, żeby razem spędzić czas, nie ma to totalnie nic wspólnego ze świętami tylko się tak nazywa. Nasza koleżanka powiedziała, że ona nie przyjdzie właśnie dlatego, że ma coś związanego ze świętami w nazwie, a ona nie chcę ze świętami mieć nic wspólnego na co szefowa do niej:

Aha , no w porządku, tylko ciekawi mnie dlaczego premii świątecznej jakoś nie odmawiasz, chociaż nazywa się ŚWIĄTECZNA, w takim razie nie powinnam ci jej dawać, bo tak się nazywa

I tutaj nastąpiła konsternacja xDD i jednak wybiera się na tą wigilijkę xDDD

#heheszki #logikarozowychpaskow
  • 133
@durielek W sumie ciekawe co by szefowa zrobiła jak by ta pracownica jednak nie poszła na wigilie.
Ja generalnie uważam, że świąteczna powinna być dla wszystkich. Tylko po prostu strasznie mnie zirytowala głupia argumentacja z nazwą. No naprawdę można było udzielić znacznie lepszej odpowiedzi.
Ale my tu mówimy o spotkaniu w pracy a nie wigilii w domu.

@ediz4: ja tu mówię o tym, co Ty napisałeś, cyt.: czy życzenia są elementem religijnym? oraz co jest złego w łamaniu opłatka - nawet dla ateisty?

Te ukłony to część modlitwy jak u katolików złączone dłonie i klękanie.

Jakiej modlitwy, skoro nie modlisz się tylko robisz skłony? Czy taki sam ruch wykonywany np. na wf również budziłby Twoje
@durielek W sumie ciekawe co by szefowa zrobiła jak by ta pracownica jednak nie poszła na wigilie.
Ja generalnie uważam, że świąteczna powinna być dla wszystkich. Tylko po prostu strasznie mnie zirytowala głupia argumentacja z nazwą. No naprawdę można było udzielić znacznie lepszej odpowiedzi.
@kszyhoop Jak dla mnie mogliby święta pozbierać. Choć z należałoby się zastanowić nad zostawieniem jakiegoś wolnego w grudniu. Bo to jednak już element kulturowy , a nie stricte religijny. Ale takie święta jak jakieś Wniebowzięcia Mari panny czy jak to tam się nazywa to tab bez sensu aby było ustawowo wolne. Można by jakieś państwowe prędzej zrobić to już bardziej zrozumiałe by było.
@kszyhoop: To wolne jest tylko dlatego że ktoś kiedyś uznał że Polska jest katolicka i każdy mógł iść do kościoła. Np takie święto 3 króli.

ja tu mówię o tym, co Ty napisałeś, cyt.: czy życzenia są elementem religijnym? oraz co jest złego w łamaniu opłatka - nawet dla ateisty?


@rineo: Przecież to napisałem w kontekście tego wpisu czyli spotkania w pracy.

Jakiej modlitwy, skoro nie modlisz się tylko robisz
@ediz4 po części masz rację, po cześci nie. Jestem ateistą i nie kwicze, bo pracuję kiedy chcę, ALE większość świąt kościelnych pokrywa się ze świętami państwowymi (dni są ustawowo wolne, więc o żadnej pracy, nawet dla ateisty mowy być nie może). Ponadto, święta kościelne (Boze Narodzenie, Wielkanoc) to przede wszystkim możliwość spotkania z rodziną dwa razy do roku. No i na koniec: akurat te dwa duże święta są w cywilizacji łacińskiej -
Przecież to napisałem w kontekście tego wpisu czyli spotkania w pracy.

@ediz4: ok, a ja Ci wyjaśniam dlaczego z punktu widzenia ateisty życzenia mogą mieć charakter religijny oraz dlaczego możemy nie chcieć uczestniczyć w łamaniu się opłatkiem.

Modlitwa to nie tylko klepanie wierszyków a też np. leżenie krzyżem itp. Chcesz żebym wykonywał określone ruchy związane z modlitwą wyznawców Islamu i to jeszcze w meczecie i porównujesz to do łamania opłatkiem i