Wpis z mikrobloga

Mam w pracy babkę, która należy do świadków Jehowy. Jak co roku organizujemy wigilijkę pracowniczą, chociaż po prostu chodzi o to, żeby razem spędzić czas, nie ma to totalnie nic wspólnego ze świętami tylko się tak nazywa. Nasza koleżanka powiedziała, że ona nie przyjdzie właśnie dlatego, że ma coś związanego ze świętami w nazwie, a ona nie chcę ze świętami mieć nic wspólnego na co szefowa do niej:

Aha , no w porządku, tylko ciekawi mnie dlaczego premii świątecznej jakoś nie odmawiasz, chociaż nazywa się ŚWIĄTECZNA, w takim razie nie powinnam ci jej dawać, bo tak się nazywa

I tutaj nastąpiła konsternacja xDD i jednak wybiera się na tą wigilijkę xDDD

#heheszki #logikarozowychpaskow
  • 133
@rineo: Życzenie jest religijne jak pojawia się w nim religia - Jeśli powiem " Wszystkiego dobrego" i Ty to odbierzesz jako element religijny to coś z tobą nie halo. Życzenia są składane w okresie wigilii bo tak się składa że to koniec roku i w większości firm ostatni czas gdy jest okazja by zakończyć rok. Wiele osób bierze urlopy do nowego roku albo firmy wcale nie działają.
Ukłony do element modlitwy
A szefowa wcale nie taka genialna. Jakby nie patrzeć, skoro premia jest święteczna i masz wybór albo uczestniczyć w katolickim święcie albo nie dostać kasy to zalatuje jednak dyskryminacją.

@kszyhoop Ale to ta kobieta na siebie samą taka pułapka zastąpiła głupia argumentacja o nazwie. Mogła inaczej swoją niechęć do wigili pracowniczej uargumentowac i wówczas riposta szefowej nie miałaby racji bytu.
@ediz4: to ty nie rozumiesz, że zasady religii jehowców zabraniają im brania udziału w takich tradycjach, więc co w tym #!$%@? dziwnego, że nie chce. Obchodzenie urodzin to tez nie jest związane z religią, a jednak u jehowych jest zakaz świętowania urodzin i co? takie mają zasady wiary.

nie ma żadnego powodu żeby jedne zasady wiary uznawać za bardziej głupie od innych, skoro wszystkie są głupie.
Jeśli powiem " Wszystkiego dobrego" i Ty to odbierzesz jako element religijny to coś z tobą nie halo

@ediz4: jeśli powiesz to w czasie wigilii, przy choince i kolędach, to odbierając to jako element religii poprawnie zinterpretuję kontekst.

Ukłony do element modlitwy

Nie musisz się modlić, po prostu pójdź do meczetu i oddawaj pokłony w stronę Mekki, a następnie odpal siedem świeczek dzień po dniu. Skoro nie modlisz się, a kontekst
@rineo: Ale my tu mówimy o spotkaniu w pracy a nie wigilii w domu.

Nie musisz się modlić, po prostu pójdź do meczetu i oddawaj pokłony w stronę Mekki, a następnie odpal siedem świeczek dzień po dniu...

Te ukłony to część modlitwy jak u katolików złączone dłonie i klękanie.
@tuptajacy_jez:

wtf? co to za lincz w komentarzach? ...oh wait, to tylko kolejny pokaz tolerancji wykopkow.

1. Imprezy firmowe są obowiązkowe? Należą do obowiązków pracownika?
2. Premia jest za wykonana prace czy za imprezowanie?

Ja tu widzę zwykły mobbing. Jehowa powinna zgłosić się do Sądu Pracy po kolejną premię #takaprawda
@Cheater Problem wynikl z głupiej argumentacji tej pracownicy. Równie dobrze to szefowa nie chce ja narażać na nieprzyjemności i nie daje
@agaja:

mylisz z imieninami, one sa dniem wspomnienia swietego. Urodziny nie sa zwiazane z religia, to po prostu obchody kolejnego roku zycia.


Wiem. Ty natomiast odpowiadasz zanim przeczytasz całość ( ͡º ͜ʖ͡º)

@ediz4

tak samo z ateistami - kościół won od państwa ale jak usłyszą że wolne w święta kościelne zabiorą wtedy to jest kwiik.


Czekałem aż ktoś o tym wspomni.
Wiesz, że chodzi o zabieranie