Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #stronglifts #silownia
takie pytanie mam, pewno glupie, ale co zrobic
rok temu zaczalem cwiczyc na silowni, od zera, 5x5 SL, ale niestety tylko pare miesiecy bo skupilem sie na biegach ultra I po prostu nie mialem juz czasu/sily na wymagajaca silownie i od nowego roku cwiczylem malo
teraz rzucilem bieganie calkowicie, przerzucilem sie na rower i wrocilem do SL z poczatkiem pazdziernika
rok temu doszedlem mniej wiecej do takich wynikow w seriach 5x5(pamietajmy ze zaczynalem od pustej sztangi lub minilanych zalecanych w apce ciezarow:)
przysiad - 80
DL - 100
wioslo - nie pamietam, 50 cos?
OHP - 40
lawka - 45 (nie wiem czemu tak malo)

teraz jade znow od zera bo slaby jestem jak niemowlak i w tej chwili jestem na:
przysiad - 70 i mam zapas
DL - 85 i mam zapas
wioslo - 40 i mam zapas
OHP - 32.5 i nie bardzo mam zapas, w piatek ebdzie 35 i raczej bedzie fail
lawka- 40 i pewno tez za duzo juz nie dorzuce zanim bedzie deload

jak widac jestem slaby
do tego cwicze sobie co dzien core stability i z 4x-5x w tyg jezdze na trenazerze po 60-90 minut, takie mocniejsze treningi a jak jest pogoda to sciagam z trenazera rower i jakies wyprawy kilkugodzinne
cel jest taki by ustabilizowac wage na 80 (teraz jest 84), mam 189 cm wzrostu
no i w koncu pytanie:
tak z doswiadczenia, bo przeciez chyba kazdy byl kiedys poczatujacy
ile czasu moze zejsc np by w przysiadzie wejsc na 100 kg? a w DL tak ze 150?
klatka sam nie wiem, chcialbym chociaz te 60...

powiedzmy przeskok z 80 do 100 w przysiadzie, cwiczac SL w pol roku jest mozliwy?
a DL z 90-150?
czy to raczej mrzonki i trzeba z rok czasu? albo nawet wiecej? nie chodzi mi o uniwersalny wzor, ale moze ktos tez zaczynal z podobnymi malymi ciezarami I pamieta ile czasu zajelo mu dojscie do ciezarow jakei go satysfakcjonowaly, przyjmujac ze cwiczy te 3x w tyg i za bardzo sie nie opieprza
  • 22
@wykopowy_brukselek: Każdy organizm jest inny, ale przy twojej wadze to 100kg w przysiadzie powinieneś już robić dawno temu, tym bardziej, że już miałeś doświadczenie wcześniej (mi to zajęło 3 miesiące, innemu zajmie rok, a inny przyjdzie i trzaśnie tyle na swoim pierwszym treningu). Jaka dieta i kaloryka? Coś robisz nie tak - jedzenie, woda, spanie, stres, technika? Wróżenie z fusów.
@HT-Ron: o! w takie cos to niestety ale trudno mi uwierzyc, ale brzmi to zachecajaco
choc kto wie. zaczynalem z 20 kg, w 3 miesiace doszedlem do 80.
teraz po miesiacu mam 70, moze faktycznie jak wytrzymam rok to uda sie dojsc do ponad 100...

na razie jestem na malej redukcji, zeszly 4 kilo w miesiac, jeszcze zostaly 4 i na 80 chce sie zatrzymac
spie dobrze, spokojnie 6-7 godzin co
lacznie cwiczenia na silowni uzbiera mi sie 4 miesiace. 3 w zeszlym roku, teraz miesiac


@wykopowy_brukselek: to się raczej nie sumuje.

Masz dużą dysproporcję jeżeli chodzi, np. o DL i wyciskanie na płaskiej. W tym drugim przypadku na pewno chodzi o technikę. Masz ściągnięte łopatki, pomagasz sobie nogami, wypinasz klatkę do góry? Bo może leżysz płasko "na plażowicza".

Przy twoich osiągach, powinno to wyglądać mniej więcej tak: DL - 100 kg,
@wykopowy_brukselek: To nie ma za bardzo znaczenia co jesz jeśli chodzi o siłę (w dużym uproszczeniu), nie spodziewaj się, że będzie to jakoś genialnie szło jeśli już zrzuciłeś 4kg - jesteś na ujemnym bilansie kalorycznym, masz 3 treningi siłowe, do tego dorzucasz jakieś ćwiczenia na "stabilizację" i 4-5 razy w tygodniu aeroby.
@Winyl-: wiem ze mam dysproporcje, praktycznie pdoobny ciezar bralem w ohp co na plaskiej, co nie ma absolutnie sensu
staram sie miec sciagniete lopatki, ale chyba poprosze kumpli o ocene tego jak cwicze bo ta klatka to najbardziej mi nie lezy...chyba ze naprawde jestem az tak slaby
"pomagasz sobie nogami" - nie mam pojecia o czym do mnie piszesz...
@urak666: ja się zastanawiam gdzie leży przyczyna. Biorąc 40 w OHP, gdzie pracują dużo słabsze mięśnie barków, i 40 na klatę to jakiś kosmos. Może to kwestia psychiki?
@wykopowy_brukselek: Co ty. Ja przyszedłem na siłownię i przygniatało mnie 20kg, po niecałym pół roku doszedłem dopiero do swojej wagi 3x powtórzenia, ale technika była tragiczna, dopiero obecnie jakoś wygląda co pozwala mi progresować dalej.
@urak666: ja nie potrafilem zrobic na poczatku 3 serii po 10 powtorzen z pustym gryfem....zobaczymy, moze cos sie zmieni w pol roku.
a czy mozna jakos popracowac dodatkowo w domu nad klatka? pompki? cokolwiek co mozna robic w domu, nie zajmie duzo czasu a jakos pomoze?