Wpis z mikrobloga

Władze Tokio uruchomią swoją własną apkę randkową, w ramach walki z niską dzietnością:
https://japantoday.com/category/national/tokyo-govt-to-launch-dating-app-to-boost-birth-rate

W sumie to może być ciekawy eksperyment, co się stanie jeśli apka randkowa faktycznie będzie miała na celu dobieranie ludzi w pary, a nie tylko jak najdłuższe dojenie hajsu z premium.

#swiat #ciekawostki #tinder #japonia
lewoprawo - Władze Tokio uruchomią swoją własną apkę randkową, w ramach walki z niską...

źródło: _w850

Pobierz
 • 143
 • Odpowiedz
 • 346
@Magq: Trudno powiedzieć, bo np. w Europie zachodniej nie ma aż takiego kultu #!$%@?, a dzietność i tak jest niska. No ale mogą to też być inne kultury i inne przyczyny.
 • Odpowiedz
@pietryna123

@lewoprawo ostatnio widziałem dane, że w małżeństwach dzietność jest dość wysoka ale problemem jest spadająca ilość związków.

True w sumie w dużych miastach raczej jest dużo singlii , z obserwacji wiochy moich rodziców to raczej większość w związkach
 • Odpowiedz
@lewoprawo: nie kumam. Podobno dzietność kobiet w wieku rozrodczym nie spada od lat. Problemem podobno jest tam wyjątkowa nadpodaż staruchów do młodych i kultura pracy (idziesz na macierzyństwo, możesz praktycznie nie wracać do pracy bo ci powiedzą nara).
Ludzie lubią idealizować dżapan bo taka kawaii. A tam jest masa bzdur i odklejki, szczególnie na standardy europejczykow
 • Odpowiedz
Trudno powiedzieć, bo np. w Europie zachodniej nie ma aż takiego kultu #!$%@?, a dzietność i tak jest niska.

@lewoprawo: W europie ludzie się przynajmniej ruchają (mniej niż kiedyś ale ciągle) w japonii nawet tego nie robią.
 • Odpowiedz
czy ja wiem tam na wsi u rodziców jest jeden stary kawaler , a nie był jeszcze drugi ale się zapił


@Linnior88: Wciąz dowód anegdotyczny, natomiast statystyki są inne: https://www.money.pl/gospodarka/gdzie-sa-te-kobiety-wyjechaly-do-miasta-a-mezczyzni-zostali-na-wsi-dysproporcja-w-liczbie-rosnie-6535537994995841a.html Moim zdaniem duża wina mediów, podsycających idee skrajnego indywidualizmu i "odkrywania siebie" do przesady, podczas gdy człowiek jest istotną społeczną (tak są wyjątki, jak w każdej zasadzie). Kłóci się to z zasadami cywilizacji zachodniej starszymi niż chrześcijaństwo.
 • Odpowiedz
idziesz na macierzyństwo, możesz praktycznie nie wracać do pracy bo ci powiedzą nara

@nyanian: True, mojej tak powiedzieli między wierszami. Młodzi ludzie chcą się najpierw dorobić zanim 1 dziecko będą mieć. Robimy 1 dziecko w czasie gdy już powinna być pora na 2. A jak już ktoś by się zdecydował po kilku latach na 2 to już albo za późno albo brak chęci przez swój wiek.
 • Odpowiedz
@lewoprawo no ale po co młodzi ludzie mają mieć dzieci?

Coraz więcej osób już teraz marnuje 1/3 życia w pracy, więc nie chce sobie dodawać dodatkowych obowiązków i poświęcać wolny czas na babranie się osranych pieluchach.
 • Odpowiedz
@lewoprawo: Ma szanse działać nieźle, okcupid był taką aplikacją i jej twórcy udostępniali bardzo dużo ciekawych statystyk i wniosków - pamiętam wykres ilustrujący jak ocenia się atrakcyjność osoby zależnie od tego czym zrobiono jej zdjęcie (od telefonu do lustrzanki z obiektywem portretowym).

Ale jak to w biznesie, zostali wykupieni i przeszli procedurę zgównienia.
 • Odpowiedz
 • 39
@pietryna123 generalnie problemem jest bezdzietność. U kobiet które mają dzieci TFR w Polsce wynosi około 1,8-1,9. Obecny wynik czyli 1,15 jest zaniżony przez kobiety bezdzietne. Gdybyśmy mieli ogólny wynik na poziomie 1,8-1,9 to byłoby idealnie bo bylibyśmy blisko zastępowalności pokoleń i ew. ubytki populacyjne udałoby się załatać ograniczoną imigracją. A tak albo czeka nas upadek albo masowa imigracja z okolic subsaharyjskich. ( ͡º ͜ʖ͡º)
 • Odpowiedz