Wpis z mikrobloga

Pomożecie w wyborze auta?

Cześć, szukam nowego samochodu z salonu. "Must have":
- Czujniki parkowania i/lub kamerę cofania,
- Silnik powyżej 130KM,
- Automatyczną skrzynię biegów,

Fajnie gdyby miał:
- Światła full LED,
- Okno dachowe,
- Duży wyświetlacz w konsoli centralnej.

Auto do użytku w mieście, maks. 10tyś. km rocznie. Budżet to 70-80tys. (na kredyt/raty).

Zależy mi na komforcie. Podobają mi się SUVy i crossovery, ale nie chciałbym "Fabii na szczudłach", a w tym budżecie chyba będzie ciężko o klasę średnią SUV.

Jakimi autami warto się zainteresować?

Z góry dziękuję za pomoc :)

#auto #samochod #pomoc #motoryzacja #autozakupowapomylka #opel #seat #renault #kia #hyundai #toyota #skoda #vw #volkswagen
  • 68
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wieri A czemu Tobie bardziej podobała się Mazda? (Chyba, że chodzi wyłącznie o gust, czyli wygląd zewnętrzny?)
Czy przy zakupie Francuza, Twoja Mama faktycznie mogła liczyć na legendarny już, duży upust cenowy?
  • Odpowiedz
@piter12: ja zobaczyłbym ofertę Toyoty Auris w hybrydzie, sam mam diesla, ale robię zdecydowanie większe przebiegi, a jezdzi się komfortowo i przyjemnie po mieście, a ostatnio jak byłem w salonie to była w podobnych pieniądzach do wzięcia pełna opcja
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MikiPL Też się zastanawiam nad Aroną. Nie wiem tylko jak z komfortem...?
Skrzynia musi być automatyczna, ale co do zawieszenia to się waham... Może lepiej wziąć Leona z DSG i 150KM za 85k zł?
Boję się, że Arona 1.0 będzie głośnym mułem...
  • Odpowiedz
@piter12: Seat Leon. Mam od marca tegorocznego polifta i jeździ jak marzenie. Jedyny problem to cena. Za 150 konnego mniej niż 85 nie wyciągniesz z full wyposażeniem. 125 konnego da radę poniżej 80.
  • Odpowiedz
@piter12: jeśli chodzi o komfort to nie zauważysz różnicy między Leonem a Ibizą. Niestety 1,5 nie występuje z DSG, a 1,0 z automatem rzeczywiście może być trochę zbyt mało dynamiczny. Manual jeździ świetnie, ale automatem nie miałem okazji jeździć. Nie wiem czy oprogramowanie skrzyni nie będzie zbyt zachowawcze. Proponuję umówić się na jazdę testową Aroną i ocenić samemu. Np wiem że w Trójmieście już mają. A jak nie ma Arony to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pelen_spokoj Rozumiem, a jakie jeszcze auta rozważałeś przy zakupie?
Brałeś pod uwagę może Leona?
Ciekawi mnie bezpośrednie porównanie Astry z Leonem, bo chyba wybór między tymi dwoma autami byłby najrozsądniejszy jeśli chodzi o współczynnik cenna/jakość...
  • Odpowiedz
@piter12: Brałem Leona pod uwagę, ale VW przegina z cenami. Za to co mam w oplu musiałbym dołożyć 20k. No i Leon #!$%@? się na potęgę, kumpel z pracy kupił, w ciągu 2 lat był 5 razy na naprawie gwarancyjnej.
Brałem pod uwagę jeszcze Mazdę 3 i Toyotę Corollę.
  • Odpowiedz
@piter12: Porównywaliśmy najwyższe wersje Captura i Mazdy. W tym przypadku CX3 o wiele bardziej pasowała mi stylistycznie, a także w środku materiały były lepszej jakości.
Nie słyszałem wcześniej o legendarnych rabatach u francuzów, ale Mazda kosztowała w takiej wersji chyba 92 tys. praktycznie bez możliwości rabatowania, a Captur katalogowo ponad 80, a zapłaciliśmy ok 74 tys.

Wyszło teraz coś takiego jak Kia Stonic, wygląda ładnie, ale silnik 1.0 Turbo mnie nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@filip_k O kurcze, nie wiedziałem o czymś takim... Wygląda bardzo atrakcyjnie. Pytanie tylko na ile to bezpieczne, bo niecałe 80000 za Superba to jak za darmo... Aż dziwne ^^
  • Odpowiedz
Nic od KIA nie jest godne uwagi, to są mega tandety nie wiem do czego jestes przyzwczajony ale tam auto wyglada jak chinska zabawka ! A sory reszta propozycji typu astra czy focus to tez mega gówna ..
  • Odpowiedz
@piter12: W takim budżecie ciężko będzie o dobrze wykonane europejskie auto. Skoro interesują Cię większe auta, to wśród SUVów masz naprawdę bardzo fajnego SsangYonga Tivoli (i ew. Sportage), a wśród crossoverów KIA Stonic - na tę chwilę brak automatu i musiałbyś się przejechać, żeby ocenić dynamikę oferowanych silników (na używaną kię Niro nie ma co liczyć, jeśli nie masz znajomości u dealera). Z tego co kojarzę SssangYong ma krótszą od KIA
  • Odpowiedz
@piter12: Nie wiem czy jeszcze szukasz ale ja miałem identyczne wymagania i kupiłem nową Kię Ceed za ok. 80k i dołożyłem nawigację z kamerą cofania od navipremium.pl (świadomy wybór, navi na androidzie bije na głowę wszystkie wynalazki od producentów samochodów i wizualnie jest prawie nie do odróżnienia od fabrycznej) i jestem całkiem zadowolony.

W tej cenie nie znajdziesz innego nowego samochodu z równie bogatym wyposażeniem a historie januszy o awariach Kii
  • Odpowiedz