Wpis z mikrobloga

Jeśli katolicy piszą sobie na drzwiach K+M+B i rok, a potem ten napis jest nieedytowany przez cały rok, to ja mogę na swoich drzwiach narysować pentagram i go tak zostawić na zawsze? Bo ponoć jest wolność wyznania, ale wolę się was zapytać żeby potem nie mieć problemów.
#religia #wolnoscwyznania #prawo
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goferek

@Myrcopeles: najśmieszniejsze jest to, że ci "katolicy" w ogóle nie wiedzą, że ten napis nie jest skrótem z imion trzech mędrców tylko prawidłowo powinien mieć formę C+M+B


Chociaż nie jestem wierzącym i staram się nie uczestniczyć w tej szopce, tym bardziej nie chce widzieć mamy wreczajacej kopertę (NO K---A J--------E) to kiedyś zwróciłem uwagę. Oburzenie księdza over 9000
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint: Bo gadasz bzdury. Tu tekst błogosławieństwa po polsku:

Pobłogosław, Panie Boże, tę stworzoną przez Ciebie kredę, aby była zbawienna dla rodzaju ludzkiego, i udziel przez wezwanie Twego Świętego Imienia, aby ci, którzy ją zabiorą lub napiszą na drzwiach swoich domów imiona Twoich świętych: Kacpra, Melchiora i Baltazara, przez ich wstawiennictwo i zasługi otrzymają zdrowie ciała i opiekę dla duszy. Przez Chrystusa Pana naszego.
  • Odpowiedz
@Myrcopeles: plusy są, bo nie wiadomo dlaczego Polacy nauczyli się tak właśnie pisać ;) - po prostu napisał jak go nauczono, ogólnie wiele teraz takich sytuacji ma miejsce bo tak ich nauczono a nie dlatego że chcą, jakiś czas temu (dość dawno) był robiony sondaż czemu np młode pary biorą ślub kościelny, albo chrzczą dziecko, 60% ludzi odpowiedziało że dlatego bo nie wypadało nie zrobić i to dlatego że rodzice
  • Odpowiedz
@Myrcopeles: najśmieszniejsze jest to, że ci "katolicy" w ogóle nie wiedzą, że ten napis nie jest skrótem z imion trzech mędrców tylko prawidłowo powinien mieć formę C+M+B

@goferek: nieprawda, orginalnie zapisywano imiona trzech mędrców. były formy GMB, CMB a później KBM. kiedy powszechna była forma CMB stwierdzono że skrót może oznaczać "Christus mansionem benedictat". ale oryginalne znaczenie to imiona mędrców
  • Odpowiedz