Wpis z mikrobloga

#!$%@? murki, naszła mnie pewna rozkmina. Ja wiem, ze Polacy po 50 Janusze, beka z naszych przywar itd. Ale #!$%@? - powiedzmy, ze poznałem wiele osób 50+ z różnych krajów Europy i nasze Janusze (jeżeli to nie jest patologia, a zwykły przeciętny obywatel) prezentują się naprawdę nieźle xD

1. Podejście do uroczystości - w Polsce każdy Janusz ubierze się w garnitur na wesele/uroczyste urodziny itd. Na zachodzie maja to kompletnie w dupie i byłem na zabawach/uroczystościach w ekskluzywnych lokalach, gdzie ludzie przychodzili w dżinsach i polo.

2. Wiedza historyczna - jest ona porażająca i to o dziwo nawet wśród wykształconych ludzi. Każdy Janusz jest w jakiś sposób zaznajomiony z historia Europy, wie co to komunizm albo ze to Niemcy jednak są odpowiedzialni za holocaust. W krajach zachodu wiedza ograniczona jest raczej do własnego kraju i to tez suabo.

3. Podejście do kobiet - ja wiem, ze Janusze podnosząc dłoń kobiety do samego ryja, aby ja pocałować, czynią faux pas, ale ogólnie w naszej kulturze na kobiety nie podnosi się głosu, ustępuje się miejsca czy otwiera drzwi. Niby zwykle, ale na zachodzie to jest już kultura zatracona niemal całkowicie, a wśród młodych niemal nieobecna.

4. Zachowanie w pubach - tak bardzo jak Janusze nie potrafią chodzić po restauracjach, tak samo potrafią przesiadywać dość kulturalnie w pubach. W ogole zauważyłem, ze narody słowiańskie, choć skore do bijatyk, to jednak w pubach się trzymają. Natomiast Anglicy czy Irlandczycy to jakaś porażka.

5. Gościnność - choć januszowskie „zastaw się a postaw się” przedstawiane jest w sposób pejoratywny, to jednak pokazuje, ze Janusze i Grażyny potrafią przyjąć gości i jest czymś nie do pomyślenia, aby goście nie zostali sowicie podjęci w skromnych progach nosaczy. Kiedy o tym pomyśle, to od razu przypomina mi się sytuacja, gdy na jednej z imprez zagranicą gospodarz polecił, aby każdy z gości przyniósł swoje jedzenie i swój alkohol. I nie - nie chodziło tu o flaszkę, którą zwyczajowo przynosi się w gości w Polsce, ale normalnie o swój 4-pak piwa i 2 kiełbasy na grilla xD

Moja opinia jest oczywiście subiektywna, ale myśle, ze w wielu przypadkach nasze Janusze i ich zachowanie niekoniecznie są powodem do wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polak #przemyslenia #zagranico
K.....i - #!$%@? murki, naszła mnie pewna rozkmina. Ja wiem, ze Polacy po 50 Janusze,...

źródło: comment_aswiKoELrtD9uGUkA5k4NVjn2GSVxDfT.jpg

Pobierz
  • 68
@Jebwleb: memy ogólniki? Memy są właśnie dzisiejszym głosem społeczeństwa i obok smieszkow często wyrażają tez prawdziwe opinie osób, które je tworzą. Weź #!$%@? poczytaj o coraz większym wpływie memów i kultury internetu na postrzeganie rzeczywistości przez młodych ludzi. Na początek zwykła „Rzeczpospolita” i artykuł z ostatniego „Plus minus” wystarczy...
bo wszedzie ludzie są tacy sami. polacy jakoś nie różnią się od innych nacji.
są pewne rzeczy na plus, pewne na minus.
a memy z nosaczem to tylko smianie się ze stereotypów, więc nie ma co ich trakatować na serio

@Kirbii:
@Kirbii ale z tą historią to pojechałeś. Historię najnowszą swojego kraju zna na prawdę większość ludzi. Akurat u nas w kraju niemieccy okupanci przeprowadzali Holocaust to każdy o tym wie i w zasadzie tyle.

Ale ogólnie tak, zgodzę się, że wcale źle na tle Europy nie wypadamy. Z pubami tylko dodam, że akurat wymieniłeś najbardziej patologiczne kraje pod tym względem, ale nie powiedziałbym żeby Słowianie byli pod tym względem jacyś wyjątkowi. Chyba
@DiscoKhan: Chorwacja i Serbia jest mi znana ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam tam wielu znajomych i te kraje niejako w domyśle wrzuciłem do wora słowiańskich, ale przyznam, ze pisząc o awanturnictwie miałem na myśli właśnie Serbów i Chorwatów xD