Wpis z mikrobloga

#motocykle #kask #odziezochronna #odziezmotocyklowa
Drodzy,
Mikołaj obiecał nowy kask. Obecnie Astone gbh, czy jakoś tak. Po 20k km szybka już matowa. Chciałbym kask czarny połysk, raczej bez blendy. Chętnie z szybą fotochromatyczną. Budżet 800-1000.
Plus do tego jakiś interkom, może byc ali (jak działa). Myślałem o bell qualifier...
Dziękuję

#robieducati
Wszystkie kontrolki sprawne, wystarczyło po serwisówce powtykać kable w desce rozdzielczej. Następny punkt: kranik podciśnieniowy, malowanie zadupka i błotnika.
  • 48
@wtchr: nolan to jest poniżej normy, jeśli chodzi o jakość do ceny to dwa metry mułu. Miałem n86, nowy kosztował wtedy 1k, teraz mam sharka w praktycznie tym samym przedziale cenowym i to jest różnica jak przyspieszenie 50ccm i 300ccm
@wtchr: może coś w nich poprawili, ale znam jeszcze dwie osoby mające nolana n86 i n87, oby dwie nie są zadowolone z tego kasku. Jesli chodzi o środek to tez jak dla mnie shark wygrywa. Ostatnio z ciekawości założyłem tego nolana to prawie jakbym ls2 mial na głowie.
Ale no każdy chwali to co ma
@gerard-kowalski: ale jak ktoś pisał wizjery BELL'a jak jest jasno i tak nic nie dają, więc tak jakby ich nie było. A wizjery shoei robią robote i jak jest słoneczny dzień to wyglądają praktycznie jak czarna szyba.
@enjoi: Sam już nie wiem co z tą wentylacją. Zostawmy to na razie.
W tym hjc podoba mi się brak blendy (za to pinlocki zwykłe i przyciemniane, szybki ciemne i lustrzane) i zapięcie DD. W sobotę pojadę pooglądać.
@niemieczargentyny: Ja tak jak kolega @tamto-to-tamto: wyżej polecam EXO 710 lub sharka np Spartan ale to drożej. Zapomniał dopisać ,że jest lekki i wykonany z dobrych materiałów i okulary się mieszczą a jak znasz swój rozmiar to możesz zamówić z FC-moto.de i jeszcze na szybę zostanie np https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Scorpion-Exo-710-Air-Cerberus-Helmet/SubProducts/Scorpion-Exo-710-Air-Cerberus-Helmet-0009&Currency=PLN&Locale=pl_PL&utm_source=Portalexport&utm_medium=GoogleShopping&utm_campaign=GoogleShopping_PL&utm_term=Scorpion%20Exo%20710%20Air%20Cerberus%20Kask&gclid=CjwKCAjwssvPBRBBEiwASFoVd_kEY5VxJ5DzItQQ2ChLl2JFV95YyTt37nwNvRqC8j1P1QW8IiAzdRoCu5MQAvD_BwE FG-17 jest głośniejszy i np w moim przypadku Bell czy Scorpion pasują idealnie a HJC ciśnie w głowę więc najlepiej przymieżyć
@niemieczargentyny: w tym sezonie było chyba z 5 postów na mikro "ułamał mi się plastik w szybie HJC", w poprzednim też coś takiego widziałem. Oczywiście, gwarancja nie obejmuje takich uszkodzeń. Nauczony doświadczeniami innych, oszczędź sobie nerwów i daruj HJC. Też kupowałem swojego Scorpiona w sklepie który podlinkował @koszyk2: z malowaniem taniej niż bez w PL. Problem z nimi miałem taki, zamówiłem od razu szybę przyciemnianą, którą rzekomo mieli na stanie,