Wpis z mikrobloga

#motocykle #kask #odziezochronna #odziezmotocyklowa
Drodzy,
Mikołaj obiecał nowy kask. Obecnie Astone gbh, czy jakoś tak. Po 20k km szybka już matowa. Chciałbym kask czarny połysk, raczej bez blendy. Chętnie z szybą fotochromatyczną. Budżet 800-1000.
Plus do tego jakiś interkom, może byc ali (jak działa). Myślałem o bell qualifier...
Dziękuję

#robieducati
Wszystkie kontrolki sprawne, wystarczyło po serwisówce powtykać kable w desce rozdzielczej. Następny punkt: kranik podciśnieniowy, malowanie zadupka i błotnika.
  • 48
@niemieczargentyny: myślałem o tym Bellu ale czytałem, że niestety ten fotochrom to nie jest takie przyciemnienie jak np. w ciemnej szybce i pod słońce i tak gówno widać. Nie znalazłem go nigdzie we Wrocku do przymierzenia więc nie sprawdzałem osobiście, najbliżej chyba go mają w Husatorze w Opolu jak co.
@Mu_H: No właśnie mam problem z czyszczeniem blendy. Jak podniosę szybkę i wpadną tam owady, to na blendzie zostaje najwięcej smug.
Myślałem tez o kasku w którym zmieszczą się jakieś okulary, nawet takie sportowe sebixowe.
Wymiana szybki bo dzisiaj pochmurno, a jutro słońce mi się nie podoba.
@niemieczargentyny: ja polecam Scorpion EXO 710,

- bardzo dobra wentylacja, 4 regulowane wloty, powietrza, 
- demontaż szyby i założenie przyciemnianej zajmuje 5 sek. 
- zapięcie DD, 
- certyfikat bezpieczeństwa Snell,
- 5 lat gwarancji,
- pinlock i worek. 

Ceny są śmieszne ja za to co się dostaje. Minusy to oczywiście hałas, wynikający z wydajnej wentylacji, która przy 30 stopniowym upale i jeździe w korkach daje radę i nie pozwala się spocić.
@gerard-kowalski: jeżeli masz schowek, to jest to najlepsze rozwiązanie. Świeci słońce, jeździsz w ciemnej, noc zmieniasz na przeźroczystą. Brak mechanizmu blendy, brak elementów które mogą się popsuć. Blenda osłabia konstrukcję kasku.

@niemieczargentyny: ok, tylko teraz masz kask z trochę niższej półki. Ja osobiście przekładam dobrą wentylacje nad głośność, zawsze przecież można wsadzić słuchawki lub zatyczki do uszu, a jak będziesz miał za gorąco to nie nawiercisz dodatkowych otworów. Co do
@niemieczargentyny muszę sobie zapisać gdzieś te recenzję swoją. :D
Mierzyłem dużo różnych kasków szukając nowego z półki 1000-2000+ i icon na zawsze w moim sercu.
Przede wszystkim najlepsza w dotyku wyściółka. Dobra wentylacja, solidnie wykonane zamknięcia wlotów. Ciężko ocenić mi wentylację, bo jeździłem zawsze w kominiarce, a jest ogromna różnica w odczuciach bez niej. Mimo to było mi komfortowo że wszystkimi wentylacjami. Wystarczająco dobrze działający antifog, w ekstremalnych warunkach trzeba rozszczelnić szybę.