Wpis z mikrobloga

Mirki, taki dziwny pomysł mi wpadł, żeby zmotywować się do uczenia się.

Będe streamerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zajmuje się bezpieczeństwem IT - blue teaming, i Linuxem.
Myślę, żeby streamować dokładnie to co sobie dłubię - bez robienia z tego poradników, jeśli jakimś cudem ktoś będzie na tyle wytrzymały, żeby to oglądać itp. to odpowiadać na pytania, podczas pracy używać polskiego do tłumaczenia głównie sobie na głos, ale odpowiadać na pytania po angielsku, a po jakimś czasie mówić nawet do siebie po angielsku.

Ma mieć to na celu zorganizowanie i zmotywowanie siebie, żeby te 4-5h przesiedzieć tylko nad dłubaniem - bo często mam z tym problemy przez wiele rozpraszaczy, i oczywiście podszkolić sobie angielski - bo od stycznia rozpoczynam prace w branży w korpo w którym będę miał angielski jako korpo język.

Wiem, że w porywach będę miał 1 widza i to pewnie będzie moja mama. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co myślicie o takim pomyśle?

#it #informatyka #pracait #rozwojosobisty #stream #pracbaza #praca #twitch #linux #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #hacking
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@f0xyProxy: Mało kto potrafi pracować na pełnych obrotach 4-5h zawsze się robi jakieś przerwy a przez to że to bedzie tak długo trwało nikt nie bedzie oglądać.
  • Odpowiedz
@bi-tek: Ja staram się pracować z wykorzystaniem 'Techniki Pomodoro' 25minut pracy 5 minut przerwy, gdzie często wykorzystuje ją na wypok albo inne śmieszne obrazki, ewentualnie fajke (fujka ( ͡° ͜ʖ ͡°)). I na streamie pewnie to bym zachował.

@Aberworthy: Tak, ale myślę, że to może być ciekawę dla ludzi którzy chcą się czegoś douczyć z kimś pod ręką, jakaś interakcja czat itp. Nawet żebym
  • Odpowiedz
@f0xyProxy: trzymam kciuki, bo wiem jak to jest z motywacja :D tym bardziej nie obiecuje, ze bede ogladaj jak ktos zabiera sie do dlubania kiedy sam nie moge porzadnie do czegos przysiasc. Czym sie konkretniej zajmujesz? Podaj jakis jeden real-life problem.
  • Odpowiedz
@piejo89: Zawodowo wcześniej jako pentest (na dość małych klientach), obecnie jako SOC L2 - więc sprawdzam tickety z SIEMów i koreluję z logami więc nic ciekawego, wykrywam anomalie itp. Prywatnie do tej pory szeroko pojętny redteaming - głównie poziom info gatheringu masterowałem - fizyczny i cyber, ale też całościowo przeprowadzane pentesty łącznie z socjo.

Teraz chce się bardziej rozwinąć blueteamowo, również ogólnie, zaczynając od bardzo podstawowych rzeczy jak korelacja i
  • Odpowiedz
@f0xyProxy: Zrób też marketingowy bełkot nie dla technicznych. Tak żeby ludzie z mgmt zrozumieli, że WAF to ciekawe rozwiązanie, i wzięli za dupę programistów, żeby poprawnie pisali.
  • Odpowiedz
@w_t_d: Nie mam zamiaru robić żadnego marketingu, ani robić za ewangelizatora. To ma być mocno techniczne środowisko.

Myślę, że po pierwsze kiedy wchodzimy na grunt biznesowy, drastycznie musimy zniżać poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szkoda na nich czasu, tym bardziej, że nie zamierzam w taki sposób ani sprzedawać żadnych swoich usług, ani szukać w ten sposób zatrudnienia.
  • Odpowiedz
@princecas: Bedę musiał to wypracować, ale lubię tłumaczyć bo przy tym dużo się uczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mikrofon już do mnie jedzie, żeby było mnie dobrze słychać bez bólu uszu.
  • Odpowiedz