Wpis z mikrobloga

#programowanie #java

Kolega (taki do tej pory średnio związany z szeroko rozumianym IT) napalił się na programowanie. Chce spróbować Javy, z którą miałem tylko przelotny romans 100 lat temu, więc wiele mu nie pomogę. O ile pamiętam, to 'Thinking In Java' była biblią i wyrocznią tego języka dla początkujących, ale zdaje się że książka nie miała aktualizowanych wydań od lat.
Co mu polecić, żeby nie marnował czasu na marne źródła? Jakie książki, (wideo)tutoriale?
  • 12
@slowo_: @fhsdjklvgnasiogfy: bo ona wlasnie wydaje mi sie powinna dzialac jak encyklopedia. Tzn ja bardziej C#, ale do nauki te pare lat temu uczylem sie z ksiązek pokroju Head First, ale wiele rzeczy nie jest tam rozlegle wytłumaczone i wtedy hyc, do takiej encyklopedii i sie douczasz :D Niestety jak sie uczylem Javy to nam doktorant polecił Thinking In Jave do czytania na poczatek i nie bardzo wiedzialem wtedy z
podstawy programowania trzeba już mieć


@Zheta: To niestety lipa. Może później sie przyda, jeśli kolega się wciągnie w temat. To jego pierwszy kontakt z programowaniem, więc szukam dobrych materiałów 'od zera'.