Wpis z mikrobloga

Przez to, że jeżdżę starszym samochodem i że jestem młodą dziewczyną, to mam wrażenie, że jestem przez niektórych na drodze odbierana z automatu jako kierowcę gorszego sortu. Jednak dzisiaj karma powróciła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ograniczenie do 40 km/h, podwójna ciągła, Yanosik trąbi, że kontrola. Zwalniam do 40tu. Janusz za mną już #!$%@? łapami, że hurr durr baba. Zaczął wyprzedzać złowieszczo. Pan policjant wyłonił się zza winkla i kolesia złapał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #czujedobrzeczlowiek #gownowpis
  • 66
@Mishkaliina:

mam wrażenie, że jestem przez niektórych na drodze odbierana z automatu jako kierowcę gorszego sortu


Bo przeważnie tak jest. Szrotami jeżdżą albo emeryci z reakcją 3x dłuższą niż normalny kierowca, albo dzieciaki zaraz po prawku albo biedni do pracy w fabryce azbestu (a jest wśród nich nadreprezentacje sebostwa). Każda z tych osób to grupa podwyższonego ryzyka i traktuje się ich jak niepełnosprawnych na drodze, do tego dochodzi jeszcze prawdopodobieństwo słabych
@Mishkaliina: Odnośnie starego samochodu to ja zauważyłem coś odwrotnego. Dopóki jeździłem starym złomem to wszędzie mi się udawało coś załatwić, np kilka razy ochroniarz mnie wpuszczal na parking na studiach mimo ze studenci nie mieli prawa tam parkować ale chciałem tylko donieść jakieś dokumenty itp. Odkąd zmieniłem auto na takie fajnie wyglądające to na studiach słyszę tylko "tutaj nie wolno parkować" i koniec rozmowy, mimo że próbowałem kilka razy. To samo
@Mishkaliina Ja tam uwielbiam mojego starego strucla. Typowy dziadkowóz, policjanci nawet nie patrzą w moją stronę, jechałem 70, ograniczenie 50 a policjant stwierdził że woli jednak suszyć drugą stronę (odwrócił się). Części praktycznie od ręki w każdym sklepie motoryzacyjnym, w dodatku tanie jak barszcz. Wszystko robię sam, nie ma nawet czego zepsuć.
@effen773 Jeździłem. Miałem jako pierwszy samochód Felicie i nie polecam. Nie polecam żadnych małych samochodów, ani to mniej nie pali, ani to mniej skomplikowane w naprawach, komfort jazdy zerowy, rdzewieją bardziej niż Opel albo Ford jakiś a jak się uda rozpędzić powyżej 100 to serce pęka od dźwięku silnika.
Teraz jeżdżę jedynym prawilnym królem polskiej wsi, a raczej jego pradziadkiem.
@effen773: Mi yanosik zaniża zawsze prędkość :<
@Linker: imo, kwestia gustu i egzemplarza. Dla mnie felicia jest naprawdę wygodna, wielkość też jest ok jak dla mnie, rdza jakoś też się jeszcze nie daje we znaki. O wiele gorzej wspominam Opla Astrę z podobnego rocznika.
@Mishkaliina pozdrawiam rowniez z felci! :) samochod jak samochod, jezdzi. Jezdze kombi i juz wieele razy panowie przystawali, by patrzec jak parkuje, a parkuje zawsze tylem i robie to sprawnie to kiwaja z uznaniem i odchodza.

@Linker w kombi ma spoko rozmiar.

@effen773 niebieski tez zbieral, nie dziala widac na wszystkich ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A co do predkosci to rozbujana i 140 jezdzi przeciez. Halas konkretny, ale
@Mishkaliina Oczywiście na tle puszek typu cinquecento, seicento, uno, tico to Felicia jest odrobinę wyżej jeśli chodzi o wykonanie na przykład. Jeśli ktoś jeździ tylko po mieście, ewentualnie czasami wyjedzie parę km za miasto i ma LPG to ok. Ale jak robię codziennie 50km to dla mnie tragedia była, nie pewnie się prowadzi (nowe opony, brak luzów W zawieszeniu i kierowniczym, dobra zbieżność), po wjechaniu w kałużę niemalże się zatrzymywała. Możliwe że
@Mishkaliina: A ja tam szanuję za trzymanie się ograniczeń. Sam jestem samochodową zielonką, i nie ma nic bardziej stresującego się kiedy trzymam się ograniczeń (bo nie chce od razu punktów zarobić), a janusze za mną się pieklą że zwalniam
@Mishkaliina miałem kiedyś podobnie, gość cały czas chciał mnie wyprzedzić, ciągle nie miał gdzie, nagle trafiła się przerywana a ja wiedziałem że tam zawsze suszą. Próbowałem mu awaryjnymi dać znać żeby nie leciał ale chyba mu się spieszyło :-P ciekawe ile wtedy dostał...
@pejczi w ogóle jakaś promocja na nie była, czy co? Ostatnio mnóstwo ich widzę na drogach i się zastanawiam, czy ominęła mnie jakaś okazja, czy faktycznie dobra zmiana i ludziom żyje się lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)