Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu do warsztatu przyjechal starszy Pan, chodził o kuli. W rozmowie przyznał się ze piec lat temu dostał paraliżu całej lewej strony ciała. Przyszedł o kuli, swoją lewą noge ciągnął po ziemi. Po tych kilku latach rehabilitacji zdecydował się wsiąsc do auta i być samodzielnym. Auto ma skrzynie automatyczną nie musi używać lewej nogi, tak samo z wycieraczkami wlacza je sprawną prawą reką. Problem był jeden, nie potrafi wlaczac kierunkowskazów, bał sie jezdzic bo to dla niego niebezpieczne, tak stwierdził.
Starszy Pan miał już dosyć użerania się z NFZ o dofinansowanie o specjalny modul wraz z pilotem na kierownice gdzie bezprzewodowo mogłby wlaczac kierunkowskazy. Taki moduł dedykowany zapewne kosztuje cholerne pieniadza wiec sie nie dziwie, że starszego Pana nie było stac na samodzieny zakup tego urzadzenia.
Powiedziałem, że pomoge i cos wymyslimy.
Tak jak powiedział, przyjechal do mnie bo tylko u nas widział ostatnia szanse na pomoc. Spytał sie czy zaminie mu manetki od kierunkowskazow i wycieraczek miejscami. Oczywiscie jest to nie mozliwe.
Powiedziałem, że pomoge i cos wymyslimy.
Wtedy wpadlem na pomysł aby zamontowac najzwyklejszy sterownik zamka z odpowiednim programem. Szybki telefon do producenta sterownikow z pytaniem czy mi napisze program do tego sterownika. Stwiedził, ze nie ma problemu.
I tak dziś zamontowałem sterownik a pilota umiescilem na kierownicy wedlug uznania starszego Pana. Guzikem otworz wl/wyl lewy kierunkowskaz a guzikiem zamknij prawy kierunkowskaz. Dodatkowo obok zegarów sa diody, ktore sygnalizują ktora strona jest wlaczona. (elektronika nie pozwala wlaczyc na zegarach bo nie dostaje informacji od modulu BCM)
Zapewne komuś z was niespodoba sie takie rozwiązanie, ale zamysł był taki ze ma działac a nie wygladac.

Tego mu brakowało do normalnej i bezpiecznej jazdy. Widok łez szczescia Pana jest bezcenny.


#cartechnik #samochody #motoryzacja #pomagajzwykopem
kisiel119 - Jakiś czas temu do warsztatu przyjechal starszy Pan, chodził o kuli. W ro...

źródło: comment_4btzuykKvjWCgS7b974CRMuVpQTT2vH6.jpg

Pobierz
  • 100
Bardziej martwi mnie to, ze tacy ludzie jezdza samochodami. Starszy facet, cala lewa strona sparalizowana, a #!$%@?, jade autem, mam doskonaly czas reakcji. To jakis zart?


@audiokoks: Dziadek będzie jeździł bezpieczniej niż napalony nastolatek, który dostał swój pierwszy samochód albo jedzie (nie, nie jedzie tylko #!$%@?) do swojej Karyny...

Z opisu wynika że w głowie ma poukładane, będzie jeździł ostrożnie z duży marginesem bezpieczeństwa. Czas reakcji nie będzie miał dużego znaczenia.
@kisiel119: Mirku, you made his day ! Brawo i szanuję Ciebie za rzetelność, zainteresowanie i pomoc i zwykłą ludzką moralność. Zdrówka Mirku, miłości i kasy życzę Tobie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kisiel119: Szanuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Daj znać skąd jest ten starszy pan. Może jak będę w okolicy, będę mógł delikatnie usprawnić jedną rzecz. To zapewne Peugeot 307? Jeśli nie ma automatycznego zapalania świateł (tzw. światła skandynawskie), mogę mu aktywować - dzięki temu światła automatycznie włączają się razem z włączeniem silnika i gasną razem ze zgaszeniem silnika (manetka świateł może pozostać na pozycji 0). Zawsze to