Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
@bartez_94: aha to chodzi tylko o kase?#!$%@? ja myslalem ze leczenie ludzi. Bo nikt.nie mowi ze rezydenci maja wiedze glownie ksiazkowa i brak.im doswiadczenia na zarabianie kokosow.
  • Odpowiedz
kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat?


@fortheworld: lache na to klade xd pewnie jakis doswiadczony lekarz ze stazem czyli tak jak jest nadal xd

jakby rezydenci zazadali od swoich rodzicow zeby zwalniali miejsca w szpitalach to by nie bylo patologii typu 80-letni lekarze blokujacy mlodych
  • Odpowiedz
@Shan masz racje. Teraz cos bredzi o 'odpracowywaniu studiow' xD

Te, @proba1 nawet tam u Was w juz zniesiono niewolnictwo xD
Poza tym: rodzice tych ludzi TEZ zaplacili za te studia w podatkach.
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach


@fortheworld: super argument bulwo dajcie mi 10k za to ze skonczylem studia. W polsce mamy bardzo dobrze wyksztalcona mlodziez, lekarski nie jest w niczym wyjatkowy. Moze w takim razie wszystkim dac? Jedyne argumenty mowiace ze im sie nalezy to ze lekarz ma mega powolanie, ratuje zycie, czyli nieobiektywne, nieracjonalne, moralizatorskie #!$%@? w stylu ksiedza proboszcza.

Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy
  • Odpowiedz
@benzdriver: ukraincy nie przyjadą bo jak zrobi nostryfikacje dyplomu i udowodni znajomość jezyka to może pracować praktycznie na całym świecie. Dlaczego więc miałby osiąść w Polsce skoro taka tutaj nagonka nie tylko na lekarzy ale i na ukraincow? xD
  • Odpowiedz
@fortheworld: Sęk w tym, że cały czas mówi się o podwyższeniu płac rezydentów, a oni postulują o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. A więc na badania, jedzenie w szpitalach, lekarstwa ORAZ płace.
A my dyskutujemy w ramach tej retoryki, którą narzucają media.
  • Odpowiedz
@Simieszko: I o to się rozchodzi. Lekarze i inni medycy chcą normalnego życia, nie wiecznie w przychodni, wiecznie na dyżurze, bo wyjścia nie ma.
  • Odpowiedz
Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior?


@fortheworld: w skrócie to, że ci lekarze chcą wymusić od polityków żeby ci zdarli od ludzi składkę zdrowotna x1,5. taka zabawa w "najmij złodzieja', bo to że zwiększenie składki coś poprawi jest niczym nieuzasadnione.
  • Odpowiedz
@benzdriver: Gdzieś czytałem ostatnio relację ziomków, co polecieli do Afryki krzewić zachodnią medycynę - okazało się, że kenijscy lekarze zarabiają lepiej i mają większe procentowe finansowanie ochrony zdrowia niż Polska xD Troche było przykro.
  • Odpowiedz
@IcyHot: Jestem w trakcie „tych” studiów. Bardzo dobrze wiedziałam z czym to się wiąże, ale też zawsze marzyłam o byciu lekarzem. Teraz kwestia tego gdzie będę spełniać swoje marzenia... jeśli nic się nie zmieni, to na pewno nie w Polsce, choć bardzo bym chciała. A co za tym idzie - państwo straci setki tysięcy które wydało na moją edukację, a przecież nie musi tak być :)
  • Odpowiedz