Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: XD Dam ci 8k za kopanie rowów łopatką dla dzieci jeśli będziesz robił to przez 240h w miesiącu xD Też kiedyś za gówniarza udało mi się zarobic 300% podstawowej pensji gdy pracowałem przez miesiąc codziennie po 12h bez wolnych sobót i niedziel.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

skladke nfz ktora i tak juz jest wysoka


przeciez ty płacisz #!$%@? grosze. Myślisz że cena leków i sprzetu zalezy od zamozności kraju i taki niemiec zapłaci 1mln euro za tomograf a polak 1mln złotych? xD

po studiach i tak jeszcze nic nie umieja. Za co maja dostawac te pieniadze? Za skonczenie studiow?


teraz juz wiem że trollujesz.
  • Odpowiedz
przeciez ty płacisz #!$%@? grosze. Myślisz że cena leków i sprzetu zalezy od zamozności kraju i taki niemiec zapłaci 1mln euro za tomograf a polak 1mln złotych? xD


@szczym_do_ludzi: moze dla lekarzy wysokosc skladek to #!$%@? grosze, ale nawet dla mnie #programista15k te skladki to niezly hajs i za ta jakosc uslug ktora mam wiecej nie chce placic. Sorry ale podwyzszenie placy nie zwiekszy kompetencji polskich lekarz ktorzy w porownaniu z
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: no patrz, ale jednak z rakiem czy po ciężkim wypadku resztkami sił nie powiesz 'znajdźcie mi prywatny szpital'.

Po drugie ciekawe czemu pracodawca prowadzący firmę zajmującą się usługami/produktami o niewyobrażalnie dużym poziomie skomplikowania nie daje pracownikom dłuto i młotek i nie każe im rzeźbić w gównie jednocześnie płacąc im gówno bo efekty sa gorsze niż na maszynie CNC a jak wyrzeźbisz odpowiednio dużo gówna przez 6 lat to pozwoli ci
  • Odpowiedz
@fortheworld: W mojej ocenie rezydenci dostają mało hajsu, ale wymagania też mają z dupy 4.5 k netto + płatne dyżury w weekendy 1 k w weekend * 2 wychodzi 6.5 k do reki. Myślę, że średnia krajowa na kogoś kto się uczy to jest uczciwa stawka. A jak ktoś chce dorobić to chodzi w weekendy. Niestety wybrali zawód w którym tok nauki jest długi, a w czasie nauki w żadnym zawodzie
  • Odpowiedz
@alfred_hitchcock_przedstawia: średnia krajowa za 160h byłaby dosyć uczciwą stawką. Nikt nie broniłby im brać dyżurów. No i Powinno skończyc się z marnowaniem czasu młodych lekarzy bo szpital zawala ich dokumentacją przez co nie mają czasu na pacjenta. Zatrudnić i przeszkolić sekretarki i niech one się tym zajmują.
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: nie odniosles sie do niczego co napisalem, nie masz zadnych argumentow teraz piszesz jakies glupoty. Dlatego dyskusja z toba zakonczona. A lekarze i tak nie dostana zadnej znaczacej podwyzki bo za bardzo juz #!$%@? ludzi.
  • Odpowiedz
@proba1: Tylko twoje #!$%@? nic nie zmieni. Możesz sobie gadać jak to lekarze mogą sobie dorabiać i nikt im nie broni zarabiać albo jakieś kocopoły o płaceniu za studia.

Lekarze wyjadą, nie będzie komu leczyć ludzi, a ty dalej jedyne co będzie mógł to #!$%@?ć jacy to lekarze pazerni. Jak tak dalej będzie to każdy z olejem w głowie wyjedzie, a ty sobie tu zostaniesz i nawet nie będzie miał ktoś
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: do czego mam się odnieść? Do tego, że środowisko jest patologiczne, bo stare #!$%@? kiszą się na ciepłych posadkach gnebiąc młodych przy widocznej aprobcie społeczeństwa? Później masz tego efekty w takich przypadkach jak 5 lat szukania raka u twojego dziadka, czy 7 lat szukania raka prostaty u mojego ojca. Tak samo jak stary ginekolog który prowadził ciąże mojej byłej żonglował sobie pacjentkami między prywatną kliniką a szpitalem w którym był
  • Odpowiedz
  • 4
Tak czy tak jeszcze wiecej ich wyjedzie - np w UK jest specjalny program dla lekarzy chcacych tu przyjechac. Ale nie ma co panikowac. Do Was natomiast przyjada lekarze Ukraincy czy inni Rumuni - wiec bedzie mial Was kto leczyc:)


@benzdriver ale ukrainiec czy rumun też żyją w Polsce, muszą wynająć mieszkanie, jeść, ubierać, się, itd. Nikt Ci do Polski za takie pieniądze nie przyjedzie pracować jako lekarz, jeżeli jedna granicę dalej
  • Odpowiedz
@benzdriver: Pensja rezydenta w Rumunii od tego roku wynosi 2700 euro miesięcznie, więc zapomnij że ktoś przyjedzie do Polski. A ukraińscy lekarze nie mają u siebie źle z powodu wręcz całkowitej "prywatyzacji" systemu ochrony zdrowia, musisz sobie sam do szpitala kupić leki, protezy itp. plus niska odpowiedzialność, wiec zarobki w stosunku do kosztów życia są korzystne, a jeśli się już ktoś decyduje wyjechać, to woli od razu udać się do Niemiec.
  • Odpowiedz