Wpis z mikrobloga

Co ci do tego, że jeden czy drugi rezydent je kawior? Fakty są takie, że rezydenci zarabiają po 6 letnich studiach przez 6 lat (czyli do wieku ponad 30 lat) 2300 złotych w strasznym stresie i pod dużą odpowiedzialnością. Pewnie, że zdarzają się rezydenci z bogatych rodzin lekarskich, ale pomyśl o jakimś Michale lekarzu pasjonacie, lat 28 z pensją 2300 - za co on się ma #!$%@? mać utrzymać w Warszawie czy Wrocławiu? W biedronce zarobiłby podobnie. Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat? #gorzkiezale #strajk #protest #lekarz
  • 267
  • Odpowiedz
  • 2
Ja przestalem dyskutowac z burakami ktorzy twierdza jak to lekarze maja dobrze ze to 4 najlepiej zarabiajaca grupa w polsce... Ja #!$%@?, horyzont maja taki ze nie widza nic wiecej poza swoim otoczeniem i wiadomosciami z tvp...
  • Odpowiedz
  • 1
@fortheworld w pierwszym lepszym szpitalu w NPL dyżury do wzięcia, stawka 60-80 za godzinę. 2-3 dyżury i sobie uzbiera zajebista pensję. Rezydentom się nie chce pracować, oni chcą dostać.
  • Odpowiedz
Powiesz niech idzie do Biedronki, albo niech jedzie na zachód, tylko kto wtedy będzie leczył ciebie w tragicznie niedofinansowanej polskiej służbie zdrowia, gdzie średni wiek pielęgniarki zbliża się do 50 lat?


@fortheworld: Ale my w polsce na dobra sprawe potrzebujemy jedynie specjalistow od poskladania nas po jakichs niefortunnych wypadkach, a reszta chorob to juz niech dziala selekcja naturalna i odsiewa slabe geny, dzieki temu polacy beda lepsi i silniejsi :)
  • Odpowiedz
@fortheworld: Mam bardzo dobrą koleżankę, jest po lekarskim, a zatem jest w trakcie stażu. Sama nie wiem już co myśleć o tym proteście...
Wczoraj z niebieskim i z nią pojechaliśmy i pogadaliśmy sobie. I owszem około 70% lekarskiego to dzieci bogatych ludzi, co za tym idzie na 4 roku studiów mają wesele na 200 osób, nowy dom, firany za 10k, nowe terenówki.
Za to moja koleżanka nie pochodzi z bogatej
  • Odpowiedz
jakby rezydenci zazadali od swoich rodzicow zeby zwalniali miejsca w szpitalach to by nie bylo patologii typu 80-letni lekarze blokujacy mlodych


@gnt_1: czy ty sobie zdajesz sprawę że w Polsce jest jedną z najniższych ilość lekarzy w przeliczeniu na mieszkańca w Europie?
  • Odpowiedz
@fortheworld: @ameliniowyguzik: @Christophy: To po co tacy ludzie idą na medycynę, skoro tak gównianie zarabiają i jeszcze narzekają?
Polska nie jest bogatym państwem i nie stac nas, żeby im płacić po 15k jak Szwecja czy Norwegia.

Jak ktoś chce dużo zarabiać to wystarczy zmienić zawód.

Tak jak teraz przeglądacie wykop, odpowiedzcie sobie na jedno, zajebiście ważne pytanie. Czy studiowalibyście ciężki i drogi kierunek przez 6, żeby
  • Odpowiedz
@Dzonzi:
BO CHCĄ #!$%@? COŚ ZMIENIĆ, ŻEBY IM BYŁO LEPIEJ PRACOWAĆ, BO CHCĄ TO ROBIĆ, TYLKO NIE W #!$%@? WARUNKACH, CZY TAK #!$%@? TRUDNO WAM TO ZROZUMIEĆ?
NIE CHODZI TYLKO O TE #!$%@? ZAROBKI, CZY WY #!$%@? CZYTACIE ZE ZROZUMIENIEM?
NO JA #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Christophy: XD

To czemu tylko lekarze protestują, a nie pacjencji NFZ? Wydaję mi się, że pacjentów będzie kilka razy więcej, niż lekarzy i mieliby większą moc, a tak to psy szczekają a karawana jedzie dalej XD

Nawet nie tylko pacjenci, ale i zwykli obywatele, bo przecież służba zdrowia jest dla każdego ubezpieczonego.
  • Odpowiedz
@Dzonzi:
Bo właśnie tacy jak ty widzą tylko to, że młodzi lekarze chcą więcej pieniędzy, #!$%@? mać. Czytałeś co pisałem? 6.8% na służbę zdrowia, mniej papierkowej roboty dla lekarza, lepsza jakość kształcenia, lepsze warunki pracy, POWYŻKA BO OD 2009 ROKU NIE DOSTALI GROSZA WIĘCEJ ZA CIĘŻKĄ I BARDZO ODPOWIEDZIALNĄ ROBOTĘ.
Czytaj #!$%@? ze zrozumieniem. A nie patrz tylko na same zarobki.
  • Odpowiedz