Wpis z mikrobloga

Czasami mi nadchodzą takie motywacyjne pomysły do głowy, czasami mam ochotę ruszyć dupę, i piszę do was o pomoc/poradę. Aktualnie taka mi naszła, zastanawiałem się nad wszystkim dokładnie we wpisie, więc proszę bez trollowania bo na czarno wrzucę.

Takie parę pytań do was.

Czy w #usa w Ameryce jest naprawdę tak kolorowo?
Czy nie takie Stany jak je malowano?
Jest ostry #!$%@??

Wszyscy tak się pchają do tego USA z tego co widzę, więc się zastanawiam PO CO.

Chodzę do zawodówki, ale mam w planach liceum/studia później dokończyc ewentualnie.
Takie pytanie, bo " wujek google " Nie chce mi wyszukać, czy po zawodówce przyjmują do USA.

Staram się nauczyć zawodu " Elektryk " minimum pierw na podstawowy, a podczas nauki zawodu przy okazji pouczyć się programowania, zastanawiam się nad C++ ewentualnie Java na początek.
Co do założenia firmy, to jeszcze trochę odległa przyszłość, ale sobie ją powoli rozważam, wkrótce lvl 18 ( teraz 17 )

Musicie mi trochę w tym pomóc, chcę się wziąć za siebie, a ze strony rodziców nie mam na co liczyć. Bo sami skończyli średnią obaj w wieku 30lat dla dorosłych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie chcę nikogo urazić, ale wyrobiłem sobie własne zdanie jako Polak zdanie o innych tzw " Polskim narodzie " i nie zamierzam mieszkać w tym kraju do końca życia, a przynajmniej jak najszybciej ogarnąć swoje, i zamieszkać chociaż u naszego sąsiada w Niemczech na jakiś czas, mimo że Polacy są wszędzie, to jest ich tam na pewno o wiele mniej.

W Niemczech są o drobinę większe możliwości, bym wszedł na level up.

Może i według was to śmiesznie brzmi, bo sam jestem Polaczkiem. Ale gdybym mógł wybrać Niemcy bądź Polskę, zdecydowanie Niemcy. Niestety nie decyduję o tym, w jakim kraju mieszkam od urodzenia. Chociaż nie chciałbym urodzić się i zobaczyć na świat innych rodziców.

Złośliwi napiszą, że nic nie wiem o tych Niemczech itp. To czytam od jakiegoś czasu z ciekawości o Niemczech jakieś ciekawostki itp.

Ale głównie marzy mi się zamieszkać kiedyś w USA, ewentualnie jak mi się to nie powiedzie, to obok, w Kanadzie. Mam parę planów awaryjnych. Mojej mamy koleżanka mieszka w Kanadzie inie narzeka.

Póki co to tak mam to zaplanowane.

1. Skończyć zawodówkę, ewentualnie od 18stki pójść do zaocznej 2x w tygodniu.

2. Popracuję trochę w Polsce, jak mi się uda ogarnąć 2razy w tygodniu zawodówkę to się wyprowadzę za granicę, zapewne
do Niemiec. ( Będzie więcej czasu żeby chodzić do pracy jako pomocnik elektryka )

3. W Niemczech Liceum skończyć, a później to już się pomyśli.

Niby #trump chce znieść wizy dla Polaków, wątpię w to. Ale być może w ciągu 2-3lat to się stanie.

#pytanie #emigracja #zagranico #polska #niemcy #usa #pracbaza #praca #praktyki #zawodowka #liceum #szkola
Pobierz AsuriTeyze - Czasami mi nadchodzą takie motywacyjne pomysły do głowy, czasami mam och...
źródło: comment_TBqmSjlwmcil5MrEqoVjaHyPYwy6QjfA.jpg
  • 37
@Helsantonio_Montes: Interesuję się głównie programowaniem, aczkolwiek poszedłem na elektryka, żeby mieć jakąś pracę na początku wyrobioną sobie na podstawowy poziom przynajmniej.
Staram się głównie zostać programistą, wiadomo, niektórzy zmieniają zdanie i po paru latach chcą być kimś innym niż planowali.

A jeżeli chodzi o to, co bym chciał robić. To głównie być programistą z dobrą płacą, zamieszkać w jakimś dużym mieście.
Lubię podróżować, zwiedzać. Nie przepadam za pracą " Fizyczną "
Czy w #usa w Ameryce jest naprawdę tak kolorowo?

Czy nie takie Stany jak je malowano?

Jest ostry #!$%@??


na pewno nie są takie jak w filmach :>

Takie pytanie, bo " wujek google " Nie chce mi wyszukać, czy po zawodówce przyjmują do USA.


nie, mają swoich meksykanów

Musicie mi trochę w tym pomóc, chcę się wziąć za siebie, a ze strony rodziców nie mam na co liczyć. Bo sami skończyli
3. W Niemczech Liceum skończyć, a później to już się pomyśli.


@AsuriTeyze: jak zawodowe to se nazywa BOS lub FOS z taką jakby matura zawodową, a liceum to Oberstufe i to jest w szkole typu Gymnasium.
Polacy jednak są tępi - jak nie widza różnicy między wizami turystycznym a innymi ()
@Czesterek :
Wiza (z fr. visa) – pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy lub pobyt na terenie obcego państwa wystawiane cudzoziemcom przez przedstawicielstwa dyplomatyczne lub konsularne (konsulaty) tegoż państwa. W niektórych wypadkach może być też uzyskana na przejściach granicznych.
@animuss:

To nie są wizy turystyczne dzbanie a na okres 10lat do USA zamieszkania
@AsuriTeyze: to nieprawda, "zniesienie wiz" to dodanie Polski do bezwizowego programu VWP. W ramach tego programu możesz wjechać do usa bez wizy na 3 miesiące na wakacje lub w delegację. Nic więcej.
@AsuriTeyze:
Procedura w Polsce jest taka sama jak u nwm Brytyjczyka. Masz skilla w jakimś niszowym zawodzie ,który jest pożądany w USA, albo być mega mózgiem w programowaniu albo po prostu mieć farta i wylosować zieloną kartę.
albo po prostu mieć farta i wylosować zieloną kartę.


@kryniow: no brytyjczyk nie wylosuje :) są wyłączeni z tego programu

Poszukują elektryków do USA?


@AsuriTeyze: nie. Nawet zawód programisty został wyłączony z listy zawodów specjalizowanych (tych do wiz pracowniczych). Ale jak będziesz specjalistą z doświadczeniem w IT to masz szanse. Zresztą system i tak ma się zmienić
@animuss: Czyli nie mam się o co martwić bo w ciągu tych 3-5lat może się dużo zmienić i np załóżmy zawód programista w Polsce będzie niepotrzebny już? A w USA np będą potrzebować elektryków/programistów.
@AsuriTeyze: nigdy nie wiadomo, ale elektryk to nie jest zawód specjalizowany. Do budowlanki i panów złota rączka to ameryka ma miliony meksykanów i mieć będzie. Jeśli chodzi o jakieś mocno zaawansowane zawody w elektryce - to pewnie mogą też potrzebować, chociaż też mają uczelnie które kształcą elektryków. Ogólnie musisz myśleć tak: w czym możesz być o wiele lepszy niż 50% ludzi w tym samym zawodzie (oczywiście mowa tylko o zawodach inżynieryjnych).