Wpis z mikrobloga

Hej aplikanci czy Wy też strajkujcie że mecenas słabo płaci (o ile cokolwiek płaci, bo są takie przypadki ze to Wy płacicie mecenasowi). Za co kupujecie monografie, kodeksy, dostępy do Lex czy innej Omegi. Po ile godzin pracujecie i co do gara wkładacie?? A Wy wy z KSSiP to wam tego stypendium to na waciki starcza w Krakowie?? #taktylkopytam #prawo #medycyna #protest #heheszki #ankieta #pytanie PS tak pytam bo mnie to okropnie nurtuje od początku protestu lekarzy rezydentów.
  • 26
@wjtk123: Kurczę, poważnie? To się zmieniło jakoś niedawno? Byłem przekonany, że poza praktykami w sądzie/prokuraturze nie ma obowiązku praktyk w kancy.
@wjtk123: @ArRog: nie wiem jak to wygląda teraz, ale "za moich czasów" aplikacja radcowska nie była żadnym obciążeniem czasowym, a praktyki też dało się "zorganizować" tak żeby nie wpływały na życie zawodowe i prywatne ;)
@ArRog: no niestety są, nie wiem od jak dawna, ale na pewno od kilku lat.
@Ryan_Newman: teraz to zależy gdzie trafisz. Wyobraź sobie scenariusze:
1) masz praktykę w sądzie w danym dniu, u danego sędziego, ale jednocześnie masz ważny projekt w pracy i nie masz czasu marnować połowy dnia w sądzie. Co to daje po zsumowaniu? Problem ;). Jak sędzia jest w porządku, to można to odrobić, ale to znowu
aplikant z kssip zarabia więcej niż rezydent


@trapped: tyle, że nie ma prawa brać dodatkowych dyżurów jak chcę sobie dorobić i do tego jest zmuszony jeździć na zajęcia do Krakowa nawet z drugiego końca Polski