Wpis z mikrobloga

Nie wiem skąd masz takie informacje - pewnie z tvpis, czasy się zmieniły. W moim szpitalu dwójka lekarzy miała dzieci na medycynie, upchnięte po dermatologiach i radiologiach.


@tahti: Mam dwojke znajomych, ktorych rodzice są lekarzami i dziwnym trafem oni też studiują medycyne - Rozumiem, że to informacja z Tvpis? jak można posyłać dzieci na taką rzeź! To na pewno masochiści. Poza tym dziwne, że ci biedni lekarze zazwyczaj mieszkają w domach
@mustafas00: Mój ojciec zdecydował się na wyjazd jako wyspecjalizowany chirurg w 2003 roku. Już Ci mówię dlaczego. Mimo, że mógł zarabiać i zarabiał już całkiem dobre pieniądze, to odbywało się to walką na kilku frontach. Pogotowie, prywatny gabinet, trochę medycyny sądowej, plus zwykła praca w szpitalu z dyżurami. On to serdecznie #!$%@?ł. Wyjechał, my wyjechaliśmy z nim i nawet nie chce słuchać o powrocie, nawet jeśli tak jak ktoś już tu
@mustafas00: Nie znam zadnego lekarza, ktory by zachecal swoje dzieci do pojscia na medycyne, raczej wszyscy zniechecaja, no ale to raczej normalne, ze dzieci staraja sie isc w slady rodzicow, bo to jest cos co znaja. Tak samo masz z innymi grupami zawodowymi.
@mustafas00 do tego wora można by jeszcze wrzucić ludzi po architekturze. Pół biedy jak ojciec ma firme ale startowac tak bez "znajomości" w pozytywnym tego słowa znaczeniu to szkoda gadać. Czolganie sie po studiach 10 lat aby dozbierac do archicada. I nie tylko ten np kierunek inżyniera środowiska, logistyka. A teraz wrzucmy przedmioty humanistyczne jak np. Polonistyka. Doszlismy do czasow gdzie typki po zarzadzaniu znajda szybciej pracę niż ludzie z przedmiotów typowo
@mustafas00 ja jestem na medycynie, jedno z moich rodziców jest lekarzem. To był mój wybór, nikt mnie nie zmuszał do medycyny. Poza medycyną bralam pod uwagę weterynarię. Za to starszy brat jest na zupełnie innym kierunku, młodszego brata medyczne kierunki w ogóle nie interesują :>
Dla porównania ja w wieku 27 lat zarabiam w niezbyt wymagającej pracy intelektualnej 7500 brutto.


@Ciuliczek: Gdzie tyle dają na nie wymagajacym stanowisku?

Moim zdaniem nawet te z dupy wzięte 9000 brutto z TVP to wcale nie jest dużo dla lekarza po studiach. Byle kmiot nie zdaje studiów medycznych, a ryzyko zawodowe i odpowiedzialność są ogromne...

Nie no bez kozery powiem 15 koła. Fascynujące jak lekką ręką rozdaje się publiczne pieniądze.
Dlaczego praktycznie WSZYSCY lekarze wysyłają swoje dzieci na medycynę


@mustafas00: nie wysyłają, dzieci chcą same. Przynajmniej tak było w mojej rodzinie: ojciec-lekarz robił wszystko, by swą córkę zniechęcić do takiego wyboru zawodu, a gdy się uparła, robił wszystko, by jej wybić z głowy co ambitniejsze specjalizacje. Np. skutecznie jej wyperswadował zostanie chirurgiem, argumentując, że jako chirurg będzie mogła się pożegnać z jakimkolwiek życiem prywatnym, czy planami na czas wolny, wieczne życie
gdzie nosisz papiery, opisujesz pacjentow i sam nie prowadzisz stricte leczenia celowanego i generalnie nie ponosisz takiej odpowiedzialności jak lekarze dyzurni


@mustafas00: No zobacz, niby rezydenci to takie nieuki co nic nie mogą i tylko się uczą, a okazuje się, że bez nich szpital jest sparaliżowany

Zdradze Ci tajemnice..... Jakbyś dostał te 9000zł na rękę to też byś chodził dorabiać


Pracuję w IT i byle klepacz kodu dostaje po studiach 6-8k
@pelen_spokoj
@mustafas00
@LewCyzud

Znam rodzinę lekarzy , mają swój prywatny gabinet i namawiali swoich 2 synów aby szli na medycynę nawet proponując im jakiś % z operacji które wykonują , u nie widzę żeby żyło im się w biedzie.
Zresztą to jest jak w każdej branży lepszy zarabia więcej,proste xd jak są dobrymi lekarzami to niech zakładają prywatne gabinety, ludzie i tak do nich pójdą bo czekanie po 2 lata do byle
Nie rozumiem również tego fenomenu. Nie chodzi oczywiście żeby ujednolicić zarobki, żeby były równe, ale choć troszkę proporcjonalne. Szpital ani żaden lekarz nie będzie potrafił funkcjonować bez pielęgniarek, ratowników medycznych czy salowych, a zarabiają kilkukrotnie mniej niż lekarze czy chociażby rezydenci. Dlaczego o nich nikt nie walczy?

Tak jak wspomniałem, nie chodzi o ujednolicenie zarobków, ale w moim regionie lekarz zarabia 9000 pielęgniarka 1900, a ratownik 1600..