Wpis z mikrobloga

@ediz4 z #!$%@?... najpierw 6 lat na studiach nauka non stop a potem tyranie za mniej niz minimalna prawie do 40stki... potem zaczynasz dobrze zarabiac i sie dorabiac, ale czy warto? Moj wujek lekarz po 50tce mowi ze nigdy w zyciu by nie poszedl drugi raz na medycyne, a jakby byl 15 lat mlodszy to od paru lat by siedzial w norwegii czy innym kraju gdzie lekarze dobrze zarabiaja...
@ediz4: Zrozum, że myślenie lekarzy to często gęsto myślenie arystokratyczne. Fakt, że rezydenci zarabiają mało - ale z 3000 do 9000zł, to tylko lekarz może wyjść z tak wybujałym pomysłem (to 9000zł pisał w komentarzu rezydent, który i tak stwierdził, że to mało).
@mustafas00 Mam tatę znakomitego neurologa i mocno odradzał pójście na medycynę. Jemu się trafiła świetna specjalizacja, ale można trafić na dyżurowanie aż do śmierci(on nie pracuje w szpitalach i nie dyżuruje od lat).
@pan_sting Że niby w Polsce nie ma pracy xD Jak ktoś chce to pracę ma od ręki i nie już nie za najniższą krajową.
@siodemkaxx Studenci po większości kierunków zarabiają mniej od swoich bardziej doświadczonych kolegów. I z tą cieżkościa studiów medycznych również bym nie przesadzal.
@siodemkaxx: Z tego co widziałem rozporządzenie to od jakieś 3000 do 3700 brutto. Minimalna w Polsce wynosi 2000 brutto - to po pierwsze. Po drugie studia medyczne trwają 6 lat +13 miesięcy staż i plus 4-6 lat rezydentury. Czyli bez opóźnień lekarzem ze specjalizacją można zostać mając 31-33 lata. A tym mówisz o rezydentach czyli osobach mających około 26-27 lat.
@pan_sting Że niby w Polsce nie ma pracy xD Jak ktoś chce to pracę ma od ręki i nie już nie za najniższą krajową.

@siodemkaxx Studenci po większości kierunków zarabiają mniej od swoich bardziej doświadczonych kolegów. I z tą cieżkościa studiów medycznych również bym nie przesadzal.
@kam966 Duzo jest regionów w Polsce gdzie pracuje się za najniższą krajową. A nawet jeśli nie za najniższą to za niewiele więcej typu 1800 zł .