Wpis z mikrobloga

@shutafucka: Kadencja rządu, który podejmie się prywatyzacji ochrony zdrowia, będzie ostatnią kadencją w życiu tych ludzi. Będzie ich polityczną śmiercią. Ludzie ich zlinczują. Dlatego babrzemy się w tym, co mamy.
  • Odpowiedz
@mustafas00: Oczywiście, większość lekarzy specjalistów jest niezadowolona ze swoich zarobków i z warunków pracy. Oni również popierają protest.

Podam przykład Oddziału Chorób Wewnętrznych, z którym większość ludzi będzie kiedyś miała styczność (w przeciwieństwie do np. urologów, którzy może faktycznie mają się lepiej finansowo, ale mały odsetek społeczeństwa ma z nimi do czynienia).

30 łóżek, jest to jeden z 2 oddziałów w mieście >100tys. mieszkańców. Na oddziale pracuje dwóch specjalistów - ordynator
  • Odpowiedz
@mustafas00: tak jest niezadowolony. Lekarz specjalista u mnie w mieście czyli 180k ludzi zarabia w szpitalu miejskim normalnie na etacie umowy o prace 5000zl brutto. I to dopiero od niedawna. Z drugim stopniem specjalizacji!!! Chodzi o to aby podwyższyć im na tyle zarobki żeby nie musieli dyżurować aby zarobić do normalnej pensji. Poza tym lekarze swoje kursy i szkolenia opłacają z własnej kieszeni najczęściej. Dla porównania ja w wieku 27 lat
  • Odpowiedz
@mustafas00 dzieci same chcą iść na takie studia. Znam dziewczynę, której rodzice zniechęcali ją intensywnie, a i tak poszła. Takich przypadków jest więcej. A powiedz mi, czy byłeś kiedykolwiek w szpitalu i miałeś kontakt z rezydentami? Bo patrząc po Twoich wpisach to powtarzasz haselka propagandowe, a nie masz zadnego pojęcia o nich. I zdradzę sekret lekarze mają fajne samochody i domy, bo zwyczajnie #!$%@?ą po 350-400godz. Jak kiedyś będziesz pracował to nawal
  • Odpowiedz
@mustafas00: co więcej widzę, że nie rozumiesz problemu. Przejrzysz na oczy dopiero jak matka będzie Cię miodem i cebulą leczyć bo nie będziesz miał do kogo pójść. Chcę widzieć jak wszyscy którzy teraz narzekają będą umierać w domowych zaciszach bo nie będzie komu ich leczyć. Poza tym wiesz jaki jest główny postulat tego protestu, czy wystarczy Ci to co widziałeś w TVPiS i innym partyjnym gównie ?
  • Odpowiedz
@JanuszGumwno: najlepsze jest to, że student lekarskiego od drugiego roku większość czasu spędza w szpitalu, więc na rynek wchodzi z jakimś doświadczeniem. I pracując 350-400godz potwierdzają tylko to, że leczenie to pasja
  • Odpowiedz