Wpis z mikrobloga

@JohnMarkII: nope. Na czerwonym może tylko pojazd uprzywilejowany. Na rowerze możesz jechać chodnikiem jeśli warunki są złe (np ślisko od deszczu) albo cel twojej podróży jest po tej samej stronie po której jedziesz.
@JohnMarkII: ok, nie pamiętam gdzie czytałem o tym celu podróży ale masz wypis z kodeksu drogowego, a pojazdem uprzywilejowanym nie jesteś aby przejeżdżać na czerwonym świetle więc twoje porównanie jest trochę słabe.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością
@RVRE_PEPE widzisz ile warunków jest potrzebnych dla drugiego ust.? Pomijam jazdę z dzieciakami. Zastanawia mnie ust. 3, ostatnim razem jak czytałem był to też jeden z warunków, ale wypisany jakby przy ust. 2

Aby przejechać na czerwonym wystarczy spełnić jeden warunek. Chodziło mi tylko o ilość warunków do spełnienia. Zerknę jeszcze na warunki pogodowe. Patrzyłeś w najnowszą ustawę?

Edit: na szybkie sprawdzenie widzę, że faktycznie dla warunków pogodowych jest to jedyny warunek.
Aby przejechać na czerwonym wystarczy spełnić jeden warunek


@JohnMarkII: jaki warunek? Pojazd uprzywilejowany to policja/straż/pogotowie na sygnale, a nie mirek z wykopu w passacie. Zwykły obywatel nie ma przywilejów przejazdu na czerwonym.
@RVRE_PEPE co mnie to interesuje. Żeby móc przejechać wystarczy poruszać się pojazdem uprzywilejowanym. Koniec, kropka. A to myślisz, że tu nie ma Mirków z tych instytucji, nawet jeśli? Mając np. 16 lat i jadąc rowerem musisz mieć kartę rowerową, i co?
@RVRE_PEPE aha, czyli kierowca np. karetki pogotowia ratunkowego nie jest zwykłym obywatelem. Jest niezwykłym obywatelem. A programista 15k jakim jest obywatelem? Wiesz. W sumie wystarczyłoby jeszcze coś ala troll napisać, że wystarczyło by być poszkodowanym i jechać jako pasażer w karetce, ale widzę, że dalszy dialog nie ma sensu. Pozdrawiam. Masz rację, dla jazdy po chodniku wystarczy jeden warunek w przypadku złych warunków pogodowych, kilka w przypadku z ust. 2, no i
czyli kierowca np. karetki pogotowia ratunkowego nie jest zwykłym obywatelem. Jest niezwykłym obywatelem.


@JohnMarkII: ty tak na serio piszesz? Nie pamiętam określenia ale dam ci przykład: uderz człowieka, np kolegę lub kogoś na przystanku. Ta osoba może to olać albo zgłosić pobicie itp. Uderz policjanta lub pracownika pogotowia, to już odpowiadasz karnie za napaść na funkcjonariusza. Więc nie, oni nie są zwykłymi obywatelami w czasie gdy są na służbie.