Wpis z mikrobloga

Pamiętacie pierwsze udane ładowanie po locie orbitalnym? Grudzień 2015, 20 miesięcy temu. Jeśli jesteście jak ja, to pamiętacie dokładnie co robiliście w tym momencie, co robiliście wcześniej, później. 24h życia wryte precyzyjnie w pamięć że względu na to niesamowite wydarzenie, na to lądowanie.

Jest 20 miesięcy później. 0.0006% później w historii Homo Sapiens, 0,00000004% później w historii Ziemi. To nie są liczby z dupy, przeliczyłem. Spoglądam na kolejne lądowanie kątem oka grając w kalambury na kurniku.

Elon, przekocie, co Ty #!$%@? xD to się w głowie nie mieści. Wyobraźcie sobie świat bez Elona. NASA by się zastanawiała, czy warto inwestować we własny system transportu astronautów, skoro Ruski latają. No i po co produkować silniki, Rosja robi i działają. A teraz mówimy o kolonizacji Księżyca, o kolonizacji Marsa - za naszego życia!

Wszystko za sprawą jednego organizmu. Jednego człowieka.

#eksploracjakomosu #spacex #elonizm
  • 28
Jest 20 miesięcy później. 0.0006% później w historii Homo Sapiens, 0,00000004% później w historii Ziemi. To nie są liczby z dupy, przeliczyłem.


@smyl: z tego by wynikało że historia homo sapiens to niespełna 300 tysięcy lat, a pojawienie się człowieka rozumnego datowane jest na 190 tysięcy lat temu.
A historia Ziemi to niby 200 mln lat. No nie bardzo
Wszystko za sprawą jednego organizmu. Jednego człowieka.


@smyl: ten sam człowiek twierdzi że nie jesteśmy ogranizmami, tylko żyjemy w zaawansowanej symulacji stworzonej przez zaawansowaną cywilizacje typu drugiego
z tego by wynikało że historia homo sapiens to niespełna 300 tysięcy lat, a pojawienie się człowieka rozumnego datowane jest na 190 tysięcy lat temu.

A historia Ziemi to niby 200 mln lat. No nie bardzo


@volodia: No z tego co wiem, 300 tysięcy lat to najczęściej pojawiające się przybliżenie. Przynajmniej tak zapamiętałem. Może powinno być 200, ale na pewno nie jest zupełnie źle:

"More recently, in 2017, fossils found in
@szpongiel nie mam, ba, mam swoją teorię na ten temat :D widziałeś serial westworld? Pomyślałem że te masakry tak jak ostatnio w las Vegas mogą być ekskluzywną rozrywką dla osób z przyszłości, które wchodzą do naszej symulacji i zabijają wszystkich dla rozrywki a wojny mogą być formą hiperrealistycznej gry multiplayer :D
A teraz mówimy o kolonizacji Księżyca, o kolonizacji Marsa - za naszego życia!

Wszystko za sprawą jednego organizmu. Jednego człowieka.


@smyl: Pieprzysz, jak jakis paranoik. CO ma wizyta NASA na księzycu, do Muska?
@lastro: Panie, pan chyba gazet nie czytasz telewizji nie oglądasz. Cała rewolucja w transporcie kosmicznym to Musk. Jeden lot wahadłowsa do ISS kosztował grubo ponad miliard. Ile by zatem kosztował do stacji księżycowy - 5 miliardów. Bez szans na realizację.
@lastro: > A jaki to ma związek? Musk udostepni rakiety dla NASA?

Taki związek , że Musk jest katalizatorem postępu.To chyba widać jak na dłoni.
Nikomu nie zależało na rozwoju techniki rakietowej przez 40 lat, a wręcz technika ta się cofała. Liczył się zarobek, a ten przy braku konkurencji nie wymagał postępu. Popatrz na SLS nową rakietę projektowaną przez Nasa. Włożyli już w nią 20 miliardów a nie widać końca wydatków.
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

SLS - Space Launch System heavy-lift
ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Jestem botem