Wpis z mikrobloga

Europejskie Obserwatorium Astronomiczne bliskie ogłoszenia “niespotykanego odkrycia”

Europejskie Obserwatorium Astronomiczne (ESO) poinformowało, że naukowcy pracujący w obserwatorium należącym do ESO, byli świadkami prawdziwego kosmicznego fenomenu, którego nikt wcześniej nie zaobserwował. Szczegóły na jego temat poznamy podczas konferencji, która została zaplanowana na poniedziałek.

Ostatnim razem, gdy astronomowie ogłaszali wielkie odkrycie, dowiedzieliśmy się o zaobserwowaniu fal grawitacyjnych. Dokonali tego naukowcy pracujący przy projekcie LIGO. Rozpoczęło to nową erę w astronomii. która pozwoli nam zobaczyć wszechświat tak jak nigdy dotąd. Przez odkryciem fal grawitacyjnych mogliśmy postrzegać wszechświat jedynie za pomocą obserwacji promieniowania elektromagnetycznego, promieniowania gamma, promieniowania rentgenowskiego, światła widzialnego itd. Dzięki odkryciu dokonanym przez LIGO możemy teraz dosłownie zbadać zmarszczki powstałe na powierzchni czasoprzestrzeni.

Nie możemy być niczego pewni w temacie poniedziałkowej konferencji. W świecie astronomii pozostała masa niewyjaśnionych rzeczy na różne tematy począwszy od ewolucji wszechświata po ciemną energię. Mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział w konferencji online dzięki czemu poinformuję was na temat tego nowego odkrycia najszybciej jak się da. Tak więc obserwujcie i wyczekujcie.

Plusujących ten wpis zawołam do artykułu na temat odkrycia, który pojawi się na stronie kosmicznapropaganda.pl

#kosmicznapropaganda #eksploracjakomosu #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #fizyka
O.....Y - Europejskie Obserwatorium Astronomiczne bliskie ogłoszenia “niespotykanego ...

źródło: comment_4q2WF6TCukOTBIUMmEJ0LhE14SlSq9FE.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@FishyGuy: Ciężko powiedzieć. ESO nic nie zdradziło więc możemy się tylko domyślać, że może coś związanego z ciemną energią lub jakieś zjawisko o którym do tej pory nie mieliśmy pojęcia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
jedynie za pomocą obserwacji promieniowania elektromagnetycznego, promieniowania gamma, promieniowania rentgenowskiego, światła widzialnego itd


@OCISLY: ciekawostka: promieniowanie rentgenowskie, gamma, światło widzialne to wszystko promieniowanie elektromagnetyczne tylko o różnej długości fali
  • Odpowiedz