Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki
#!$%@?łem się

mieszkam sobie w fajnym nowym mieszkanku w #krakow Nowe, oddane w zeszłym roku osiedle, ogólnie cud miód i orzeszki.
Oprócz jednej sprawy, jak to Kraków, mamy 7 miejsc parkingowych na 80 mieszkań.

Właśnie sobie rozmawiałem z opiekunem bloku o jakiś tam pierdołach no i poruszyłem temat parkingu. Powiedziałem, że chyba kiepsko z prawem jest, no bo mnożnik parkingów na mieszkania musi być zajebiscie niski żeby spełniał te warunki xDD
Powiedział mi że spełnia, bo mamy podziemny(tylko że on jest płatny -.-) Bloki obok nas mają dziesiątki tych miejsc parkingowych, darmowych wzdłuż drogi, a dla nas wypada jedynie te #!$%@? 7 miejsc. Da się coś zrobić? Mieliście już jakieś takie sytuacje z developerami?
Na szczęscie mieszkanie jest wynajmowane i jak coś to mam 3 miesiące wypowiedzenia, ale nie chce mi się wyprowadzać;/
#krakow #developer #urbanistyka #malopolska #prawo
  • 50
  • Odpowiedz
@gregmax: oh cóż za zbieżność, właśnie o poznańskiej mówię xD
@Jade: zdaję sobie z tego sprawę. Jednakże mówię tutaj o sytuacji gdy mają jacyś znajomi przyjechać czy coś. Co mam im #!$%@? mówić, zaparkujcie sobie na Czerwonych Makach na P+R i przyjedźcie tramwajem?:D
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: powiedz że nie ma miejsc parkingowych i jak przyjadą będą mieć problem z zaparkowaniem samochodu. Każdy normalny człowiek to zrozumie.
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: No tak na prawdę to wola dewelopera czy wybuduje meijsca takie czy takie. Nie mówie że to wygodne dla uzytkowników i ich gości :) Ale jeśli ja inwestowałbym 20-25mln w blok to też wolałbym sobie zarobić jeszcze na miejscach w parkingu podziemnym :)
  • Odpowiedz
@gregmax: jak najbardziej to rozumiem, ale odnoszę wrażenie że dajemy się ostro ruchać w związku z tym zastanawiam się co można zrobić. Ja z mojej strony chyba po prostu zmienię mieszkanie. A bardzo tego nie chcę, bo trafiłem na super właściciela, nie płacę kokosów no i mieszkanie jest w porządku
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: i jeszcze masz sąsiada mirka :D nei zmieniaj tylko zamelduj się tam, kup abonament za 10zł miesięcznie i parkuj na łokietka albo oboźnej. Ja nie narzekam nawet w deszczu/śniegu te 200m do samochodu przejdę bo człowiek nie jest z cukru :P
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: AMA bez przesady :-P budynek dostał pozwolenie na budowe (skoro już stoi ;) ) więc wymagania Planu czy też WZ zostały spełnione. Przy tym projekcie akurat nie siedziałem, ale obstawiam, że wskaźnik miejsc był 0,6miejsca/mieszkanie, co jest żartem w dzisiejszym świecie. Niby jest jakaś uchwała parkingowa m. Krakowa, mówiąca o min. 1,2 miejsca na mieszkanie, ale dalej nie rozwiązuje to problemu chociażby gości, którzy wpadając do Ciebie mogą stanąć na
  • Odpowiedz