Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Anonim z uwagi na to że mój TL zna moj nick na wykopie.

Mireczki, jestem po kierunku Finanse i Rachunkowość, od roku pracuje w korpo SSC i czuje się jakby ta praca niczego mi nie uczyła i poza faktem że mam te roczne doświadczenie zawodowe to wciaż na rynku pracy jestem gównem i zerem.
Moje umiejętności to:

angielski zaawansowany

excel zaawansowany

Czyli to co potrafi większość i to co jest minimum wymaganym w tego typu pracy.
To co robię obecnie w pracy to tak naprawdę robienie tego samego tak jak jest napisane w procedurze dla danego procesu.
Nawet nie pracuję w sapie tylko na jakiejś gównianej aplikacji w IE która wyglądem przypomina internet z lat 1995.
Nie płacą mi źle jak na moje doswiadczenie i moj wiek, bo jestem na stanowisku juniorskim i mam 2.8k na rękę, niedługo może dostanę awans, ale nie wyobrazam sobie cale zycie w tej branzy pracowac.
Chcialbym sie jakos rozwijac zeby wiecej zarabiac ale nie wiem w jakim kierunku, chcialbym sie czegos uczyc ale nie wiem nawet czego aby zarabiac dobre pieniadze. Czuje sie jakbym byl w stagnacji, a nie chce cale zycie pracowac w bpo/ssc, przynajmniej nie za takie pieniadze. Nawet jakbym awansowal do seniora to ile mnie czeka, 4k, 4.5k na reke?
Tydzien temu zaczalem sie uczyc jezyka francuskiego ale nie wiem czy to dobra opcja aby byc pozadanym na rynku pracy, chcialbym sie rowniez czegos uczyc by byc bardziej wartosciowym na rynku pracy ale nie wiem czego.
Macie jakies pomysly, mozecie mi z tym pomoc i cos doradzic Mireczki?

#finanse #korposwiat #excel #naukajezykow #samorozwoj #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Anonim z uwagi na to że mój TL zna ...

źródło: comment_6sLn0Yv4wDONY9mJAHUKNvEkmw9YEWju.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: dowiedz sie cos na temat transfer pricingu, ogarnij czy choc troche by Cie to zainteresowalo. jak jestes ogarem to sobie poradzisz a niedawno weszla nowelizacja ustawy i polskie firmy sie obudzily z reka w nocniku, duzo miejsc pracy w tej branzy powstaje teraz, nie tylko w konsultingu ale tez w internalu. jezyki w opór wazne, takze francuski to duzy plus.
@AnonimoweMirkoWyznania: naucz się francuskiego, włoskiego, później hiszpańskiego. Później próbuj z chińskim, bo tam jest dużo ofert pracy. Serio myślisz, że język coś ci da? Jeśli będziesz się uczył różnych rzeczy, to wykształcisz w sobie wachlarz umiejętności, dzięki którym gdzieś cię przyjmą, ale w pracy będziesz wykorzystywał tylko wąski zakres z tego co umiesz. Może lepiej w czymś się wyspecjalizować? Albo zainteresuj się tematem giełdy i zostań makrelą.
Poza tym pracując dla
HałaśliwaObywatelka: 4k na rękę to tuż przed progiem podatkowym więc awans do takiej kwoty to w hooooj.
Teraz też zarabiasz w hooj. Jak chcesz się nauczyć czegoś przydatnego to pogooglaj czy ten twój "hoojowy" system nie korzysta czasem ze skryptów albo czy dostawca nie przewidzial mozliwosci oskryptowania. Jak tylko nauczysz kompa wykonywania twojej pracy to masz czas na nauke jezyka. Tylko niech cie nie poniesie i nie przyznaj sie, ze zautomatyzowales