Wpis z mikrobloga

Kim z wykształcenia jest Krzysztof Karoń? Jakie badania prowadził? Książki przez niego napisane zostały zrecenzowane przez jakiegoś doktorka? Kim on tak w ogóle jest i co daje mu prawo do filozofowania na te wszystkie tematy, w których się wypowiada? Gdzie leży naukowa podstawa jego twierdzeń? Nie jestem uprzedzony ani zapatrzony tylko chce poznać jego wiarygoność

#karon #4konserwy #libertarianizm #filozofia
  • 48
Ech , tak to właśnie jest... Pojawi się ktoś świeży na scenie od razu stwierdzenie "pokaż papier". To jest dokładnie to, o czym mówi Karoń. Jesteśmy tak zaorani, że samodzielne myślenie jest wykluczone. Trzeba mieć papier, najlepiej tonę i najwyższe stopnie naukowe. Znam na pęczki takich ludzi, którzy mają tytuły, a w głowie siano. A jeszcze gorsi są Ci, którzy im do tyłków wchodzą, bo zobaczą przed nazwiskiem prof. i już się
Dziś trudniej jest zmienić świat będąc profesorem niż dyletantem. Choć z drugiej strony wygodnie byłoby stanąc na podium i pokazać papier z tytułem "nieomylny piewca prawdy" i tu pieczęć i podpisano .... no własnie, kto miałby to podpisać?

Dla zainteresowanych podaję link do strony pana K.Karonia: opis odnośnika
@Narest: zakładam że jest po czymś takim jak historia sztuki. Człowiek po studiach technicznych nie miał by pojęcia jak się zabrać za takie coś jak marksizm tak samo jak humanista jak ogarnąć Hawking Radiation. Z bratem ma firmę drukarską,
@ImInLoveWithTheCoco:
Co do "Nicola Tesla i Arystoteles też nie mieli formalnego wykształcenia i ich wiarygodność była na poziomie zero..."
to przytoczmy:
"W wieku 17 lat Arystoteles został wysłany do Aten, aby odebrać wykształcenie w Akademii Platońskiej. W Akademii Arystoteles spędził w sumie 20 lat, w czasie których najpierw był studentem, potem asystentem Platona i w końcu samodzielnym wykładowcą. Po śmierci Platona (348/7 r. p.n.e.) był naturalnym pretendentem do objęcia scholarchatu Akademii...
@jacekpechalski: "... wygodnie byłoby stanąc na podium i pokazać papier z tytułem "nieomylny piewca prawdy" i tu pieczęć i podpisano .... no własnie, kto miałby to podpisać?"
Dla wielu katolików znakomite by były zapewnienia zwierzchnika KRK lub choćby wspólne zdjęcie z nim. Większość z nich jednak wspiera się po prostu twierdzeniem, że głoszą poglądy zgodne z katolicyzmem. Niektórzy - że katolicyzmu bronią...
@Narest Nicola Tesla i Arystoteles też nie mieli formalnego wykształcenia i ich wiarygodność była na poziomie zero a jednak ktoś im dał szansę.


to co mówi Karoń jest spójne, podaje on źródła więc mi to styka chociaż nie ze wszystkim się zgadzam.
Poza tym na ile wiarygodne są dyplomy znawców filozofii po tym jak te wydziały przejeli marksiści? Chyba również zero.

@ImInLoveWithTheCoco: Arystoteles i Tesla nie miał żadnego wykształcenia ? Zależy