Wpis z mikrobloga

Kim z wykształcenia jest Krzysztof Karoń? Jakie badania prowadził? Książki przez niego napisane zostały zrecenzowane przez jakiegoś doktorka? Kim on tak w ogóle jest i co daje mu prawo do filozofowania na te wszystkie tematy, w których się wypowiada? Gdzie leży naukowa podstawa jego twierdzeń? Nie jestem uprzedzony ani zapatrzony tylko chce poznać jego wiarygoność

#karon #4konserwy #libertarianizm #filozofia
  • 48
Czyli libertarianie kradną czyjś czas, dlatego nazwał ich złodziejami? W jaki sposób to robią?


@mihaubiauek: nie przypominam sobie, by w kontekście "kradzieży" odnosił się bezpośrednio do libertarian. Dyskusja dotyczyła pojęcia (definicji) wolności i jej rozwinięcia. Wolność poniekąd jest absurdem, jesteśmy zniewoleni na każdym etapie rozwoju, a sam rozwój wymaga aktywności (która właśnie nijak ma się do źle zdefiniowanej wolności, często jest jej zaprzeczeniem). natomiast podane przez Ciebie przykłady są nieadekwatne, gdyż
Gdy pęcherz zmusza się do sikania, żołądek do jedzenia, dla niego jesteś człowiekiem zniewolonym.


@mihaubiauek: jeszcze dwa słowa co do pęcherza. Gdyby przyjąć tego typu podejście, okazalibyśmy się niewolnikami własnej natury. Czy jest to zniewolenie. Nie sądzę. Czy mogę sobie wyobrazić, iż ktoś czynności fizjologiczne odbiera jako zniewolenie? Mogę. Zupełnie się z tym nie zgadzam (argumenty podałem wyżej), ale wyobrazić sobie mogę. Natomiast spoglądając z innej perspektywy na ludzką naturę, tym
Gdyby przyjąć tego typu podejście, okazalibyśmy się niewolnikami własnej natury.

@HaHard: Ale to nie ja tak twierdzę, tylko Karoń. Według niego jest dowód na to, że prawdziwa wolność nie istnieje. Tak zdefiniowana, z całą pewnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

. natomiast podane przez Ciebie przykłady są nieadekwatne, gdyż "pęcherz" jest trwałym, elementem składowym obiektu nazywanego człowiekiem

Ale to on posługiwał się przykładem, że: człowiek nie jest wolny,
@mihaubiauek:

Według niego jest dowód na to, że prawdziwa wolność nie istnieje. Tak zdefiniowana, z całą pewnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No właśnie, dlatego szkoda czasu na przepychanki w tym zakresie. Sednem naszej rozmowy jest różnie definiowana wolność. Czym zatem ona jest dla Ciebie? Jest możliwością podejmowania niezależnych inicjatyw, wolnością czynu, brakiem ingerencji, brakiem nadzoru? Brak nadzoru w moim odczuciu doprowadziłby lokalnych tytanów intelektu do produkcji speeda
@HaHard: jeszcze kilka słowo agnostycyzmie - wierzę w Boga, jeśli przyjmiemy że wiara w istnienie absolutu jest wiarą w Boga. Wówczas jak najbardziej. Więc w zasadzie jestem gdzieś pomiędzy agnostycyzmem a słabym teizmem? ;)
@HaHard: Twoja wizja świata, nie ma nic wspólnego z wolnością, sprawiedliwością ani równością. Uważasz, że wiesz lepiej od innych, jak mają żyć. Równe boiska dla wszystkich? A czemu nie baseny? Czemu nie takie samochody? Kto ma o tym wszystkim decydować? Rozumiem, że wszystkie te atrakcje finansowane z pieniędzy zebranych po przymusem? Pod przykrywką pomocy, ogranicza się wolność w sferze osobistej i finansowej. Jak to mówią: nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Taki ustrój
@Narest: A jakie do jasnej cholery ma znaczenie jego wyksztalcenie. W jaki sposob udezaloby w jego wiarygodnosc wyksztalcenie podstawowe??? Znam "cwaniakow" po uniwerku jagielosnkim ktorzy nie potrafia qrva liczyc. Znam tez z pracy podwladnych mi pracownikow ktorzy wykonuja na potrzebe swojej pracy tak skomplikowane dzialania matematyczne i fizyczne w glowie, ze moglbys stwierdzic, ze maja jakies fucken nie z tej ziemi tytuly naukowe. Podejzewam, ze nalezysz do tych ktorzy to zrobili
Jeden z tropów - wypowiedź pewnej kobiety pod filmem pana Krzysztofa (Historia marksizmu cz. I) - wiedzie na uczelnie i wydział architektury. Twierdzi, ona że był jej wykładowcą w latach 80-tych. To niewiele mówi o konkretnym kierunku jaki musiał ukończyć ale zawęza pole domysłów. Kilka razy napomknął o rysunku technicznym w tonie który wskazywałby, że dobrze wie o czym mowa i raz o kursie rysunku i ''malunku'' który musiał odbyć. Być może