Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym świecie feminizm to nie tylko nieprawdziwa ideologia. To także ideologia szkodliwa dla kobiet i mężczyzn, ponieważ niszczy społeczną homeostazę, podważa role społeczne i degraduje takie wartości jak rodzina.

Feministki twierdzą, że walczą o kobiety, a w istocie negują wszystko co kobiece. Nakazują kobietom wypierać swoje naturalne instynkty, próbują wmawiać, że wszystko co kobiece jest mniej wartościowe. Wydaje się, że feministki nie akceptują swojej płci, wciąż próbują rywalizować z mężczyznami, co widać w ostatnim happeningu, gdzie 4 kobiety wniosły na górę lodówkę. Happening był oczywiście nieudany i nietrafiony, bo tylko udowodnił, że potrzeba dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn do wykonania tej samej roboty.

Feministki nie szanują tradycyjnych wartości. Sugerują, że kobieta jest wartościowa gdy zajmuje się tym samym co mężczyzna - spełniając się zawodowo,a nie poświęcając rodzinie. Widać to w dyskusjach z nimi, gdzie twierdząc, że walczą o wolności dla kobiet, jednocześnie umniejszają kobietom rezygnującym z kariery zawodowej, marzącym o założeniu rodziny. Czyli w rzeczywistości popierają inne kobiety tak długo jak mają takie samo zdanie jak one.

Najlepszą odpowiedzią na ruchy feministyczne jest po prostu akceptowanie swojej płci i celebrowanie kobiecości. Nie musimy być takie jak mężczyźni, nie musimy wnosić lodówki na czwarte piętro – od tego są mężczyźni, którzy zrobią to bardziej efektywnie. Akceptujmy to, że jesteśmy inne od mężczyzn. Nie walczmy z naturą i nie dajmy sobie wmówić, że czegoś nam brakuje - tylko po prostu cieszmy się z bycia sobą.
Przecież nie ma nic lepszego niż bycie kobietą :-)

#takaprawda #rozowepaski #przemyslenia #oswiadczenie #feminizm #4konserwy #niebieskiepaski
  • 143
@alejandra15: Gdyby nie takie zbuntowane babki to w wielu krajach europejskich nadal kobiety nie mogły by głosować.

@xandra XDDD widzę panna od lisa to czyste złoto

@alejandra15: w akcji z lodówka nie chodziło o to, że kobieta jest równie silna, jak facet, tylko ze nieprawda jest, iż kobiety stają się bezradne i nagle kończa sie sny o samodzielności, gdy trzeba siły fizycznej itd. (Jest wersja z otwieraniem słoika).


#!$%@?ąc juz
@alejandra15 konsekwencją wyjazdu do Iraku może być utrata głowy, ale czy da się temu zapobiec, tak np nie jechać tam albo chodzić kanałami, czyli w przypadku seksu jest to antykoncepcja. Chcesz się bzykać to się bzykasz ale się zabezpieczasz, żeby nie mieć dziecka bo nie chcesz. Czyli rozumiem że Ty z swoim facetem tylko bez gumek? No bo przecież jak się kochacie to możecie zajść w ciążę?
Poza tym taka osoba wcale nie musi być nieodpowiedzialna, po prostu może to lubić.


@Kondzio86: Wyłączając się z dyskusji o tym czy aborcja powinna być dostępna na życzenie, czy nie (moim zdaniem dziecko kogoś, kto chce je zabić, w sytuacji gdy nie ma co z nim zrobić i tak będzie miało #!$%@? - więc to bardzo trudna sytuacja) to nieprawda, że osoby szukające dodatkowej formy usunięcia prawdopodobieństwa posiadania dzieci nie są
@alejandra15 ale z tego co wiem to normalne kobiety tak robią. Po 1 nadają się regularnie, wiedzą co mogą wziąć a czego nie. A jak ktoś jest głupi to zadecyduje natura. Po drugie to jest kolejną papierologia i wyrzucone pieniądze w błoto. Więc powtórzę nie znam kobiety która by brała antykoncepcję bez konsultacji z lekarzem. Poza tym jak Cię zbada to za każdym razem latać po receptę trochę słabe.
@Kondzio86: naiwność ( ͡° ͜ʖ ͡°) żadnych badań krwi się rutynowo nie robi przed przepisywaniem antykoncepcji, większość ginekologów w ogóle nie mówi o powikłaniach, na co uważać, czego się wystrzegać podczas brania hormonów itd. Lekką ręką się stosuje te leki, a potem zdarzają się młode kobiety, które umierają, a ich śmierci można uniknąć robiąc badania i uzyskując świadomość.
@johny-kalesonny czyli uważasz że ktoś kto lubi seks, jest nieodpowiedzialny ? Osoba np która jest biedna, z różnych powodów, nie może uprawiać seksu bo zajdzie w ciąże? Więc, jak sam napisałeś, nie ma 100% więc po to jest tabletka dzień po. Ciężko zrozumieć Twoją wypowiedź. Prosta sprawa ktoś kto lubi seks nie znaczy że jest nieodpowiedzialny.
@Kondzio86: Nie, nie uważam, że ktoś, kto lubi seks jest nieodpowiedzialny.

Uważam, że ktoś, kto szuka za wszelką cenę usunięcia skutków swoich świadomych decyzji, zamiast wziąć za nie odpowiedzialność, jest nieodpowiedzialny. Jeżeli ktoś lubi seks, to musi wiedzieć o tym, że tak, może z tego wyniknąć ciąża. Jeżeli ta ewentualność popycha go do moralnej ewaluacji ludzkiego życia od nowa, stawiania arbitralnych granic początku człowieczeństwa, to takie zachowanie z pewnością jest nieodpowiedzialne,
@alejandra15 hmmm, to jest raczej wina osób które się nie badają regularnie i ginekologów. Dziwi mnie jeszcze takie podejście że ktoś wchodzi do lekarza i oczekuje cudu bez rozmowy :-D bo receptę wypisze Ci z badaniami (jak to było a naiwność ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to jest Polska kto nie kombinuje ten nie piję.
@johny-kalesonny no dobra, ok po części Cię zrozumiem. O ile na aborcję bym w swoim przypadku mówił nie. To jeżeli chodzi o tabletkę dzień po to co innego. Poza tym w obu przypadkach (aborcja i tabletka) jest jeszcze kwestia tego że większość ludzi rozpatruje to w swoich kategoriach i problemach życiowych. Są mega różne przypadki w życiu. A osoba która jest rozwiązła i wie że coś poszło nie tak weźmie tabletkę i
w akcji z lodówka nie chodziło o to, że kobieta jest równie silna, jak facet, tylko ze nieprawda jest, iż kobiety stają się bezradne i nagle kończa sie sny o samodzielności, gdy trzeba siły fizycznej itd. (Jest wersja z otwieraniem słoika).


@agaja: Gdybym była pracodawcą wolałabym (byłoby to dla mnie zdecydowanie bardziej opłacalne zarówno jeśli chodzi o poświęcony na zadanie czas, jak i ilość pieniędzy, które musiałabym na to przeznaczyć) zatrudnić
@alejandra15: Zbytnio uogólniasz i podciągasz wszystkie feministki do ekstremum. Przecież feminizm to również, a raczej przede wszystkim, walka o równe prawa. Jeżeli przedkładasz opiekę nad domem ponad życie zawodowe, jest to jak najbardziej ok. Jeśli powinnaś siedzieć w domu, bo społeczeństwo uroiło sobie dla Ciebie taką rolę, to już trochę #!$%@?. Nie sądzisz?
dlatego, że antykoncepcja hormonalna może prowadzić do bardzo niebezpiecznych powikłań (łącznie ze śmiercią) i nie można jej przepisywać w ciemno, powinno się najpierw porozmawiać z lekarzem i zrobić badania.


@alejandra15: Już kiedyś podnosiłaś ten wątek i @to_juz_przesada dobrze Ci wytłumaczyła dlaczego antykoncepcja awaryjna nie jest w większości zachodnich krajów na receptę, po prostu jest bezpiecznym lekiem (i proszę nie wstawiaj mi treści ulotki, bo znam ją doskonale, każdy lek ma skutki
niech w przypadku seksu dwójki ludzi nieplanujących dzieci dojdzie do sytuacji w której antykoncepcja zawiedzie. tabletka "dzień po" dostępna tylko na receptę - czyli latasz po lekarzach i nie wiesz czy ktokolwiek będzie miał kaprys ci ją przepisać - zresztą taką sytuację opisywała kiedyś jedna mirabelka na mirko - a jak wiadomo, tabletkę taką trzeba wziąć jak zanim dojdzie do zapłodnienia, czyli jak najwcześniej. aborcji zrobić nie możesz, musisz donosić niechcianą ciążę
@xandra: @aksamitna_kukurydza: @Zgagulec: @sempiterna: @agaja: @MinnieMouse0: ufff brawa dla was za mądre komentarze. jeśli jeszcze nie obserwuję to macie instant follow. z OPką nie ma się co kłócić, bo myli feminizm z feminazizmem.

feminizm w swojej czystej formie zrobił bardzo wiele dla kobiet, ale też dla mężczyzn. dla mnie to przede wszystkim wolność i prawo wyboru co do tego w jaki sposób chcę żyć i funkcjonować
W dzisiejszym świecie feminizm to nie tylko nieprawdziwa ideologia.


@alejandra15: Obecnie feminizm się bardzo zindywidualizował. Podczas gdy jedne feministki nawołują do przyjmowania nachodźców czy robią happeningi z pokazywaniem różnych części ciała, dla innych feminizm to organizowanie dla kobiet szkoleń z programowania czy wydawanie ambitniejszych czasopism dla dziewczynek. Wrzucanie wszystkich do jednego wora pod hasłem "feministka" i ocenianie jak leci jest kompletnie bez sensu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alejandra15 niech feministki walczą tak gdzie potrzeba. Jak kobiety są dyskryminiwane w pracy, jak jest społeczne przyzwolenie żeby kobietom ich mąż #!$%@?ł w ryj. Feminizm zmienił swoją definicję początkową już dawno, teraz to chyba tylko siedzą na dupie i wymyślają do czego się #!$%@?ć. A prawda jest taka, że predyspozycje płci do różnych rzeczy są różne i ogólnie się różnimy i nie rozumiem czemu cały czas się zaprzecza.
@aksamitna_kukurydza: Ej, ale jak czyjaś niepochlebna opinia ogranicza moje prawa? Mogę założyć krótką sukienkę, ktoś może pomyśleć, że jestem dziwką, ale nadal mogę studiować co chcę. Mogę być otyła, ktoś może uznawać mnie za nieatrakcyjną, ale dalej mogę kierować tramwajami jeśli chcę. Jeśli ktoś mi otyłość w chamski sposób wytknie, to z pewnością nie będzie miłe, ale tak samo przykro zrobi się kobiecie jak i mężczyźnie w takiej sytuacji. Nie ogranicza
@alejandra15: ale wiesz, że nie wszędzie kobiety mają normalne prawa? To, że w Europie i w USA coś już jest od kilkudziesięciu lat nie oznacza, że wszędzie jest już dobrze. Pierwsze z brzegu: obrzezanie kobiet i śluby w bardzo młodym wieku.
Chyba, że przeczytałaś na głównej, że od 2018 kobiety będą mogły prowadzić samochód i uznałaś, że już wszystko jest okej.
@alejandra15: Podobnie jak koleżanka po fachu @Zgagulec chciałabym prosić o dowody (z wiarygodnych, bezstronnych źródeł) na poparcie następujących Twoich tez:

antykoncepcja hormonalna może prowadzić do bardzo niebezpiecznych powikłań


Poproszę o udokumentowany przypadek takich niebezpiecznych powikłań antykoncepcji postkoitalnej, który uzasadniałby konieczność przepisywania jej na receptę.

Dostępność pigułek "po" to promocja rozwiązłości, przypadkowego seksu i braku odpowiedzialności.


Poproszę o badania udowadniające, że dostępność antykoncepcji postkoitalnej bez recepty zwiększa występowanie chorób wenerycznych (jako wiarygodnego