Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym świecie feminizm to nie tylko nieprawdziwa ideologia. To także ideologia szkodliwa dla kobiet i mężczyzn, ponieważ niszczy społeczną homeostazę, podważa role społeczne i degraduje takie wartości jak rodzina.

Feministki twierdzą, że walczą o kobiety, a w istocie negują wszystko co kobiece. Nakazują kobietom wypierać swoje naturalne instynkty, próbują wmawiać, że wszystko co kobiece jest mniej wartościowe. Wydaje się, że feministki nie akceptują swojej płci, wciąż próbują rywalizować z mężczyznami, co widać w ostatnim happeningu, gdzie 4 kobiety wniosły na górę lodówkę. Happening był oczywiście nieudany i nietrafiony, bo tylko udowodnił, że potrzeba dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn do wykonania tej samej roboty.

Feministki nie szanują tradycyjnych wartości. Sugerują, że kobieta jest wartościowa gdy zajmuje się tym samym co mężczyzna - spełniając się zawodowo,a nie poświęcając rodzinie. Widać to w dyskusjach z nimi, gdzie twierdząc, że walczą o wolności dla kobiet, jednocześnie umniejszają kobietom rezygnującym z kariery zawodowej, marzącym o założeniu rodziny. Czyli w rzeczywistości popierają inne kobiety tak długo jak mają takie samo zdanie jak one.

Najlepszą odpowiedzią na ruchy feministyczne jest po prostu akceptowanie swojej płci i celebrowanie kobiecości. Nie musimy być takie jak mężczyźni, nie musimy wnosić lodówki na czwarte piętro – od tego są mężczyźni, którzy zrobią to bardziej efektywnie. Akceptujmy to, że jesteśmy inne od mężczyzn. Nie walczmy z naturą i nie dajmy sobie wmówić, że czegoś nam brakuje - tylko po prostu cieszmy się z bycia sobą.
Przecież nie ma nic lepszego niż bycie kobietą :-)

#takaprawda #rozowepaski #przemyslenia #oswiadczenie #feminizm #4konserwy #niebieskiepaski
  • 143
  • Odpowiedz
@alejandra15: czy wniesienie lodówki na 4 piętro czy odkręcenie słoika sprawia, że kobieta traci swoją kobiecość? Tu nie chodzi o porównywanie się do mężczyzn, a pokazanie, że wbrew januszowo-seksistowskim żarcikom kobiety potrafią być samodzielne i poradzą sobie w życiu.

Btw kilka dni temu było znalezisko na głównej o zgwałconej Niemce. Wśród komentarzy przeważały opinie, że przecież jak Niemka to na pewno brzydka, a jak można zgwałcić brzydką kobietę? A właściwie
  • Odpowiedz
  • 5
@aksamitna_kukurydza no błagam Cię, nie mów głupot, plemnik nie ma w sobie żadnego życia. Może dopiero stworzyć życie łącząc się z komórką jajową.
Życie ludzkie jest wyżej w hierarchii, tak jest i nic z tym nie zrobimy.
Chociaż ja nie zabijam much ani komarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 8
@Kondzio86 nie zabieram nikomu prawa do decydowania o sobie, zabezpieczaniu itd. Dostępność pigułek "po" to promocja rozwiązłości, przypadkowego seksu i braku odpowiedzialności.

Dlaczego dyskusja o feminizmie sprowadza się do dyskusji o antykoncepcji i aborcji? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@alejandra15 ale jeżeli ktoś chce być rozwiązły, uprawiać przypadkowy seks to co Tobie do tego? Poza tym taka osoba wcale nie musi być nieodpowiedzialna, po prostu może to lubić. A co widzę tu wspólnego, piszesz że feminizm jest zły a za chwilę piszesz że kobieta nie może sama decydować o sobie :-D takie dwie sprzeczności :-)
  • Odpowiedz
@alejandra15: dlaczego? XD No przez ludzi takich jak ty właśnie. Promocja rozwiązłości, błagam. A jak chce być rozwiązła to nie mogę? Robię komuś krzywdę? Skoro mam ponosić odpowiedzialność za uprawianie seksu (niekoniecznie przypadkowego, wpadka się może zdarzyć nawet w małżeństwie które nie ma np. kasy na dziecko albo nie chce jeszcze dziecka mieć) w postaci urodzenia? czy jak pójdę biegać i potknę się i złamie nogę to tez muszę ponieść
  • Odpowiedz
@aksamitna_kukurydza

feministki walczą o to, żebyś mogła być kobietą jaką chcesz: w sukience albo w trampkach, z dziećmi albo bez, na szczycie kariery albo w domowym zaciszu, piękna i zgrabna albo gruba i brzydka - i żeby nikt z tego powodu nie traktował cię jak śmiecia i nikt ci nie utrudniał dążenia do swoich celów


Szkoda, że nie walczą jednocześnie, by mężczyzna mógł być, jaki chce. Mężczyzna musi być taki, jakiego
  • Odpowiedz
@Grothar: po pierwsze, wiele feministek walczy tez o prawa mężczyzn. Poza tym, czemu oczekujesz ze ktoś będzie walczył o twoje prawa zamiast Ciebie. Nikt nie zabrania mężczyznom walki, załóż organizacje sprzeciwiająca się dyskryminacji mężczyzn, ja i moje znajome feministki chętnie dołączymy
  • Odpowiedz
  • 3
@Kondzio86 jeśli chcą być rozwiąźli to droga wolna, nic mnie do tego :-) gdzie ja zabroniłam gdziekolwiek rozwiązłość? Tylko niech biorą odpowiedzialność za swoje zachowanie.
Gdzie ja zabraniam kobietom decydować o sobie?
  • Odpowiedz
@aksamitna_kukurydza

Poza tym, czemu oczekujesz ze ktoś będzie walczył o twoje prawa zamiast Ciebie


O, znowu!
Bo mam prawo być mężczyzną niewalecznym. #!$%@?ą w rurkach. A to nie znaczy, że mam nie mieć praw, i żeby feminazistki wymagały ode mnie waleczności ( )
  • Odpowiedz
@Grothar: wrzuciłam na mirko kiedyś reklamę axe'a w której poruszano temat dyskryminacji mężczyzn i godzinami kręciłam gownoburze z ludźmi którzy uważają ze ,, prawdziwy mężczyzna powinien..." wiec widzisz, nie tylko dla kobiet pluję się na portalu ze śmiesznymi obrazkami ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 5
@Kondzio86 no bo tak powinno być, gdzie tu zabieranie wolności do decydowania o sobie?
To, że leki na nadciśnienie są na receptę to też brak wolności? Powtarzają się już te argumenty.
  • Odpowiedz
@alejandra15 czyli to ok, jeśli lekarz odmówi dania Ci antykoncepcji lub tabletki dzień po? To jest właśnie zabieranie wolności. Bo nie Ty decydujesz tylko lekarz do którego idziesz. A nie każdy ma czas by biegać po lekarzach aż może w końcu któryś Ci wypisze receptę.
  • Odpowiedz
@alejandra15: Gdyby nie takie zbuntowane babki to w wielu krajach europejskich nadal kobiety nie mogły by głosować.

@xandra XDDD widzę panna od lisa to czyste złoto

@alejandra15: w akcji z lodówka nie chodziło o to, że kobieta jest równie silna, jak facet, tylko ze nieprawda jest, iż kobiety stają się bezradne i nagle kończa sie sny o samodzielności, gdy trzeba siły fizycznej itd. (Jest wersja z otwieraniem słoika).


#!$%@?ąc juz od tego, że spora część mężczyzn tez w pojedynkę takiej
  • Odpowiedz
  • 6
@Kondzio86 antykoncepcja hormonalna może być niebezpieczna dla kobiety i jeśli jest przeciwwskazana u danej osoby to bardzo dobrze jak lekarz odmówi jej przepisania - chyba się ze mną zgodzisz?
Właśnie o to chodzi, żeby być świadomym zagrożeń leków które się przyjmuje, a nie traktować je jak cukierki.
  • Odpowiedz