Wpis z mikrobloga

Taki komentarz @wcinaster ze znaleziska o OLT Express, kategoria złoto:

"Przypominam, że Amber Gold zanim padło, i okazało się , że jest piramidą finansową funkcjonowało jako normalna firma . Nie tylko tysiące polaków zawierzyło im swoje oszczędności ale też wiele firm i instytucji było zainteresowanych współpracą. Teraz wychodzi kwas a środowiska PIsowskie wykorzystują to do walki politycznej. Tak samo jak ze Smoleńskiem. Ciężko uwierzyć , że to katastrofa lotnicza. Lepiej siać propagandę do celów politycznych.

P.S.
Moim skromnym zdaniem , założycielem Amber- Gold jest bardzo mądry człowiek, tylko niestety wykorzystał swoje atuty w celach przstępczych. Stworzył piramidę finansową bo potrafił wmówić tysiącom polaków , że na zlocie da się świetnie zarobić. O jego niecnych planach nie wiedzieli nawet bliscy współpracownicy (choć na pewno nie wszyscy ). Chociaż większość z nich po pewnym czasie zaczęła wycofywać się bo czuli , że coś tu śmierdzi( jeszcze zanim to pierdyknelo ).

Rząd nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności bo trudno, żeby minister czy premier nadzorował każda firmę finansową. Ale instytucje państwowe już tak. I tu ciekawostka. KNF i NBP czuli, że coś tu śmierdzi i wielokrotnie zgłaszali to do prokuratury. Sami nie mogli nic zrobić więcej bo nie mieli kompetencji. Prokurator jednak wielokrotnie odmawiała wszczęcia postępowania. I tu trzeba zbadać, czy prokurator była niekompetentna czy skorumpowana. O ile mi wiadomo jeszcze nie stawiła się w komisji. Chyba się boi. Tak czy owak powinna beknąć.

Zaznaczam, że wielu polityków PO było za poszezeniem kompetencji KNF o instytucje finansowe inwestujące nie będące bankami oraz SKOKI. Przeciwni byli PSL i PIS bo oni mają najwięcej ludzi w SKOKach.

Narracja PIs świetnie to wykorzystała do uderzenia w Tuska. Nie chce mi się go za bardzo bronić ale pomyślcie obiektywnie. Czy premier odpowiedzialny jest za wszystko ? Czy jeżeli teraz Allegro zniknie z dnia na dzień oszując tysiące ludzi oskarzycie o to Szydło? Czy może instytucje państwowe , zajmujące się nadzorem ?
A najlepsze z synem Tuska . Młody koleś, interesuje się transportem, ma własną firmę transportowa i dostał propozycje pracy w nowo otwieranej , pierwszej polskiej prywatnej linii lotniczej . Przypominam, że to było zanim ktokolwiek wiedział , że Amber Gold to wał. Tylko nie cytujcie mi tu "Oboje z ojcem wiedzieliśmy, że to lipa " bo to było powiedziane w kontekście do czasów gdy wszystko już rypnęło.

Morał dla mnie taki. Pis świetnie wykorzystuje słabości społeczeństwa bo ich wyborcy to ludzie, którzy czytają Fakt , oglądają Trwam, TVP i teraz te internetowe szlamy wPolityce, niewygodne info itp. Lubią sensację, teorie spiskowe o jakiś grupach, układach (nie mówię że ich nie ma ). Rzeczywistość jest skomplikowana , plebsowi lepiej wskazać jednego winnego : Tusk, lewaki itp.
Zobaczycie, że niebawem wyjdzie , że PIs to złodzieje, jakich jeszcze Polska nie widziała. Bo za wszelką cenę, nawet kłamstwa i propagandy trzymają się władzy.

To jest problem, bo umykają prawdziwe problemy państwa.

Aha , uprzedzając komentarze. Wydaje mi się, że poglądy mam prawicowe ale brzydzę się skrajną prswicą i PIS."

#polityka #4konserwy #neuropa
źródło: comment_sGhubb9bBqxjqbskNp3SQg9TfyPPn9uP.jpg
  • 20
@brmstufldigart: Państwo ma obowiązek wsadzania oszustów do paki, ścigania oszustw skarbowych, egzekwowania nadzoru finansowego itd. A w szczególności ma obowiązek egzekwowania prawa od wszystkich i wykonywania tych czynności, których się podjęło.
W przypadku AmberGold instytucje państwa polskiego od co najmniej 2009 nie tylko nie egzekwowały tego, co zgodnie z prawem powinny, ale wręcz kryły ewidentnego oszusta.
Opowiadanie w tej chwili, że to obywatele byli bezrefleksyjni, lekkomyślni itd. jest żenujące. Nie jest
@krzychol66: jest jeszcze jedna rzecz - chciwość. Grzech główny. I ryzyko.
Prawo czy przestrzeganie prawa nie ma nic do rzeczy, jak człowiek wyłącza myślenie.
Jak ciebie oszuka cwaniak w "3 kubki" to krzyczysz "oszust". Ale jak wygrasz - odchodzisz z uśmiechem.

Winą obywateli jest wiara, że ich przedstawiciele w parlamencie stworzą prawo, które ochroni przed wszelką nieuczciwością.

kryły ewidentnego oszusta.

O "zaufanych" prokuratorach Ziobry pisał już ktoś w tagu
@brmstufldigart: Weź nie rób sobie jaj. Jak bierzesz swoją kasę i zanosisz do banku bądź funduszu powierniczego, to z góry zakładasz, że grasz z właścicielem w/w w trzy kubki?
Czy jednak zakładasz, że w/w robi z tymi pieniędzmi to, do czego się zobowiązał, a odpowiednie instytucje państwowego nadzoru sprawdzają go, czy na pewno tak jest?
nie. Widze oferte 14% w skali roku,smieje sie pod nosem i przechodze na drugą strone ulicy


@Lord6Infamous: Uczciwie prowadzony fundusz powierniczy oparty o złoto miał prawo w tamtym czasie zarabiać rocznie znacznie więcej. I oczekiwania takich zarobków były racjonalne.

cytując Pana Janusza "chcącemu nie dzieje sie krzywda"

@Lord6Infamous: Jest to jedno z większych świństw, jakie pan Janusz wmówił polskiemu społeczeństwu. Każdy oszust może się powoływać na to, że zwiedziona ofiara
P.S.

Moim skromnym zdaniem , założycielem Amber- Gold jest bardzo mądry człowiek


@ish_waw: ten "bardzo mądry człowiek" miał już wtedy prawomocny wyrok na garbie i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Uczciwie prowadzony fundusz powierniczy oparty o złoto miał prawo w tamtym czasie zarabiać rocznie znacznie więcej. I oczekiwania takich zarobków były racjonalne.


@krzychol66: @jamtojest: Skoro się dało, to możesz wskazać fundusz które takie wyniki osiągał? Jeśli takiego nie ma, to czy świadczy to o skrajnej niekompetencji bankierów i braku pogoni za zyskiem? Bo co jak co, ale inwestować w bańkę spekulacyjną to oni lubią.

A już zupełnie na marginesie: bańka
źródło: comment_2RzfAbc7ykvSe3MD7Fm2P1uJd1wR6KA9.jpg
@brmstufldigart: nie wiem,tzn mam swiadomosc ze istnieją tacy emeryci bez dzieci,wnukow,sami jak palec i nie ma im kto pomoc z tak8mi sprawami ale to jest niesamowite,ze az tyle osob dalo sie oszukac
Wypowiadali sie nawet ludzie 50 letni,ktorzy w to #!$%@? po 200k,nie wiem co trzeba miec w glowie
Morał jest taki, że pleciesz trzy po trzy o sprawach, o których nie masz pojęcia i próbujesz przy tym obrzucić błotem PiS i wyborców PiS. Chcesz się w ten sposób dowartościować, czy masz misję do spełnienia?


@krzychol66: Jestem zaskoczony, że muszę pomagać z interpretacją tak prostego tekstu. Wnioski z tego, co wrzucił @ish_waw, są bardzo proste:

1. Organy nadzoru finansowego wykryły nieprawidłowości.
2. Organy nadzoru finansowego nie miały wystarczających kompetencji
Pokażesz mi przynajmniej jeden taki?

@jamtojest: Pokażę Ci kurs złota.
https://stooq.pl/q/?s=xaupln&c=10y&t=l&a=lg&b=0
Rok 2008 pokazuje Ci racjonalne oczekiwania wobec funduszu inwestującego w złoto klientów wchodzących w inwestycje w latach 2008-2009. Jeżeli popatrzysz na zysk na złocie w latach 2009-2010 i dalej 2011 - 2012, to wyjdzie Ci znacznie więcej, niż 15% rocznie. Natomiast fakt, że nie było sensownego alternatywnego funduszu działającego na rynku polskim, a koszt wejścia w inwestycję w fizyczne złoto