Wpis z mikrobloga

że co 3

@ediz4: nie, zauważa, że "co najmniej co trzeci". I jest to artykuł sprzed 7 lat (moje dane są z zeszłego roku)

Czyli:
Polacy w Berlinie: 2-4 %
Polscy bezdomni w Berlinie: 33-50 %

Chyba jednak wśród bezdomnych jest pewna nadreprezentacja Polaków.

Albo więc się mocno rozpędziliśmy i jeździmy tam leżeć pod mostem

@ediz4: zasadniczo tak. Tzn. wielu bezdomnych emigruje do Berlina. Z prostego powodu - lepiej być
@NapalInTheMorning: Twoje dane nie zawierają żadnych liczb. No bo chyba ich policzyli nie?

Chyba jednak wśród bezdomnych jest pewna nadreprezentacja Polaków...

Jeśli liczysz razem z obywatelami Niemiec to jest nadreprezentacja. Ale czy należy tak liczyć. Twierdzisz że mają takie same szanse stać się bezdomnymi?

zasadniczo tak. Tzn. wielu bezdomnych emigruje do Berlina. Z prostego powodu - lepiej być bezdomnym w Niemczech niż w Polsce...

No faktycznie. Kolega z wykopu co był
@NapalInTheMorning: w przeciwieństwie do muzułmanów, którzy pracą się nie hańbią


@Nagor: Mogę się założyć że nigdy w Berlinie nawet nie byłeś. Akurat większość muzułmanów tutaj #!$%@?, prowadzą sklepy, markety czy nawet kręcąc kebaby. Natomiast większość bezdomnych stanowią przybysze z europy wschodniej, wśród których nie brakuje Polaków. Polecam zwłaszcza wizytę na Alexanderplatz.

Jak kiedyś pierwszy raz obejrzałem ten dokument, to byłem pewnien że jest mocno przekolorowany. Po dwóch latach życia w
k.....a - > @NapalInTheMorning: w przeciwieństwie do muzułmanów, którzy pracą się nie...
Natomiast większość bezdomnych stanowią przybysze z europy wschodniej, wśród których nie brakuje Polaków. Polecam zwłaszcza wizytę na Alexanderplatz.


@kanapeczka_z_kanapa: Pisał nawet o tym mirek, który robił AMA o swojej bezdomności w Berlinie. Noclegownia, żarcie, kradzież alko ze sklepu, chlanie, żarcie na mieście z charity, chlanie, noclegownia i tak w kółko robi większość.