Wpis z mikrobloga

O jak miło się dzień zapowiada :) ostatnio otrzymałam informację o kontroli skarbowej, musiałam udokumentować że oszczędności za które kupiłam mieszkanie, które gromadziłam przez ostatnie 2-3 lata, pochodzą z legalnego źródła i że od wszystkiego odprowadziłam podatki tak jak pan Bóg przykazał ( ͡° ͜ʖ ͡°) stres jak cholera, ale że nie mam pralni brudnych pieniędzy, to się udało (chociaż i tak bałam się że się nie uda, bo wiadomo... urząd skarbowy ¯\_(ツ)_/¯)

A co najlepsze, powodem kontroli był donos! Donos anonimowy! Znajoma znajomej ma znajomą ( ͡° ͜ʖ ͡°) i właśnie udało mi się dowiedzieć, że donos złożył mój wujek. Nie ma to jak rodzina! Spodziewałam się naprawdę wielu różnych osób, sąsiadki, koleżanki z pracy, kogokolwiek, ale nie rodzinę!
No cóż, za rok z moim ukochanym niebieskim bierzemy ślub i coś mi się wydaje, że wujek zaproszenia nie dostanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rodzina #us #gorzkiezale
  • 172
  • Odpowiedz
@uxninja: do mnie z wizytą do domu (sic!) przyszedł kiedyś pan z US, bo mandat (maksymalny ;) ) rozłożyłem sobie samowolnie na raty i za ostatni miesiąc przyszedł na chatę pp ostatnie 100 zł + 12 zł odsetek xD
  • Odpowiedz
@uxninja: Coś mi tutaj śmierdzi. Znajoma znajomej znajomej powiedziała, że to Twój wujek złożył donos? Na pewno nie mógł zrobić tego organ podatkowy. Co więcej, zgodnie z art. 282 ustawy Ordynacja podatkowa US nie jest zobligowany do podania przyczyny wszczęcia postępowania.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

#!$%@? ludzi czemu wy trzęsiecie dupami jak dzwoni urząd skarbowy xD


@opolski: Tyle historii różnych słyszałem, że też trzęsłem dupą, jak zadzwoniła urzędniczka, że otrzymała od księgowej jakieś pismo o przyśpieszony zwrot VAT, a mają przykaz wtedy robić konkretną kontrolę i jak zmienię na "zwykły" zwrot vat, to nie będzie kontroli. ;)
Trochę później zaliczyłem postępowanie w charakterze podejrzanego (o spóźnienie się tydzień, raz z papierem, raz z przelewem), w obu
  • Odpowiedz
No cóż, za rok z moim ukochanym niebieskim bierzemy ślub i coś mi się wydaje, że wujek zaproszenia nie dostanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@uxninja: Ale mu tym dosrasz, przez rok będzie tyłem chodził. Skąd w ogóle pewność, że wujek zechce przyjść na ślub? Narcyzm motzno?
  • Odpowiedz
To i tak dobrze że podatek od darowizny odprowadziłas bo inaczej już pewnie komornik by Ci mieszkanie zajął ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@pawelcar: Przy darowiźnie od rodziców nie jest pobierany podatek od darowizny. Trzeba tylko o tym fakcie powiadomić US poprzez odpowiedni druczek. #protip
  • Odpowiedz