Wpis z mikrobloga

@pk347: Kto ma te inwestycje tworzyć ?

-przedsiębiorcy którzy oszczędzają każdą złotówkę i liczy się dla nich tylko krótkoterminowy zysk ?

-państwo, żebyście mogli krytykować każde posunięcie rządu, a to że lotnisko nie tam gdzie trzeba, a to że drogi po których nie będzie nikt jeździł, a to że stadiony do dupy a że orliki niepotrzebne, a to że kolej nieopłacalna, albo że państwo się miesza i socjalizm mocno

Kto ma
@chanelzeg: co? Rumunia jest w #!$%@? biedna.

Pod jakimi względami uważasz że różnica jest mniejsza? bo ja uważam, że pod wszystkimi względami różnica jest większa. i jeszcze cie plusują... co te wykopki to ja nawet nie xd
Pod jakimi względami uważasz że różnica jest mniejsza


@Dzonzi: Pod względem bogactwa. Byłem tam w tym roku i różnice są malutkie, jedynie więcej cyganskiej biedy. Samochody i budynki tej samej klasy/nowoczesnosci. To samo zresztą pokazują wszelkie statystyki, także te, które sam widzisz wyżej. Szczególnie w ostatnich latach Rumunia bardzo dużo nadrobiła.
@Dzonzi: Pensja brutto tam jest. W Rumunii masz niższe podatki nałozone na prace oraz niższe ceny towarów. Pensje rosną kilkakrotnie szybciej niż w Polsce i za 2018 różnica będzie własnie około 15-20% w pensjach na korzyśc Polski i to pokazuje mapka z tego wątku. No przepaść normalnie.

Masz najnowsze dane IMFu na mapce wyżej - to są moje dane na których się opieram.