Wpis z mikrobloga

Często pojawiają się wpisy co wziąć do #pracbaza do jedzenia. Postanowiłam wrzucić listę tego co jem w pracy, na zimno jako, że nie posiadam mikrofalówki. Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

1. Pankejki (2 jajka, 1 banan, łyżka kako i łyżka płatków owsianych, 1 łyżeczka proszku do pieczenia) lub też zwykle (0.5 szklanki mąki, 0.5 szklanki mleka, 1 jajkk, 1 łyżka cukru, 1 łyżka oleju, 1 łyżeczka proszku do pieczenia)
2. Kurczak, warzywa, ryż, sos
3. Sałata lodowa, pomidor, tuńczyk, papryka czerwona marchew, kukurydza, sos koktajlowy
4. Mięso mielone, mieszanka chińska, sos słodkie chilli, makaron
5. Mufinki jajeczne - papryka, cukinia, pieczarki, boczek, jajka
6. Brokuł, szynka konserwowa, sos czosnkowy, pestki słonecznika
7. Cieciezyca, mięso mielone, cukinia, papryka, pomidory = gulasz
8. Kurczak z pieczarkami w sosie śmietanowy + makaron
9. Kasza gryczana + gulasz: papryka, cukinia, pomidory, marchew, cebula, jakieś mięso
10. Pasta jajeczna/rybna/humus + pieczywo
11. Ryba po grecku + piczywo
12. Sałata lodowa, pomidor, papryka, ser lazur/Mozzarella/twaróg, ogórek, marchew, sos czosnkowy + ew. kurczak albo mięso mielone
13. Faszerowana cukinia/papryka/pieczarki
14. Płatki owsiane z bananem i śliwkami
15. Klopsiki wieprzowe, kasza gryczana, buraczki
16. Curry z kurczakiem + ryż
17. Tikamasala z kurczakiem + ryż
18. Chińszczyzna
19. Zupa krem z brokuła/pomidora/cukini/kalafioru/dyni itd + pieczywo.
20. Racuchy z jabłkami/borówkami/bananami/ itd

Zdjęcie dzisiejszego zestawu do pracy czyli 7 i 14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #gzw #praca #jedzenie #jedzzwykopem
Pobierz Dawtona - Często pojawiają się wpisy co wziąć do #pracbaza do jedzenia. Postanowiłam ...
źródło: comment_lX5KbZoIRgLTJkS5X2P00Z1iyoo404xl.jpg
  • 85
@sanderus Mam blaszke do mufinek, wystarczy dodać ulubione składniki w moim wypadku, papryka, cukinia, pieczarki, trochę boczku lub kiełbasy i zalać to jajkiej uprzednio doprawionym solą lub innymi przyprawami, piękę ok 15min w 200 stopniach. :)
@roko_ko: aż z ciekawosci zapytałem rózowego, taką dostałem odp:
pankejki sa amerykanskie a nalesniki polskie
pankejki sa male i puszyste i grubsze
i sie je je z syropem klonowym (wersja kanadyjska)
nalesniki sa duze i cienkie i sie je z dzemorem
@Catttana Dlaczego? Ja jedzenie robię wieczorem, tuńczyk z sosem koktajlowym jest oddzielnie w małym pojemniczku i dopiero przed zjedzeniem dodaje go do sałatki :)