Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków z #grafika3d.
Na codzień używam v-raya, ale zaczynam poważnie myśleć o przesiadce na render gpu, jako że mam dwie karty graficzne, powinno być szybciej niż na 4 rdzeniowym i7.
I tutaj mam dylemat pomiędzy Octane a Redshiftem. Z tego co widziałem oba renderują ładnie, octane chyba troszke lepiej, z szybkością podobnie, ale chyba troche szybszy Redshift, z tego co czytałem.
Jakie macie opinie? 500-600$ licencja na jeden i drugi, więc cena nie robi mi różnicy. W który warto inwestować?
#octanerender #redshift #3dsmax #cinema4d #maya
  • 10
I tutaj mam dylemat pomiędzy Octane a Redshiftem. Z tego co widziałem oba renderują ładnie, octane chyba troszke lepiej, z szybkością podobnie, ale chyba troche szybszy Redshift, z tego co czytałem.

Jakie macie opinie? 500-600$ licencja na jeden i drugi, więc cena nie robi mi różnicy. W który warto inwestować?


@Izeer: Zależy jakie masz cele :)
Jeśli jesteś freelancerem to raczej Octane, z resztą ogólnie Cinema i Octane bardzo dobrze współdziałają.
@loczyn: Cel freelance i projekty for fun, teraz używam tylko Mayki, ale może poducze się c4d w przyszłości. Oba silniki są dość nowe, i chyba pod kątem tego jak się będą rozwijały powinienem patrzeć, ale opinie które czytam są mocno 50/50 więc ciężko się zdecydować :P
@loczyn: Ja sam narazie siedze tylko w stillkach, ale to głównie przez to że renderowanie dobrej jakości na cpu jest mozolne.
Octane się zainteresowałem, bo przegladając ostatnio lepsze projekty, chyba ponad połowa była na tym silniku. Chciałem się przesiadać też na C4D ze względu na łatwy export do AE, ale nowa mayka już to chyba ma, więc chyba na niej zostane.
@Izeer: Serio, wszystko zależy od tego co chcesz docelowo robić, bo jak jakieś motiony to nawet nie ma co Mayki odpalać, jak jakieś hard enviro czy animacje postaci to nie ma co Cinemy odpalać.