Wpis z mikrobloga

@agaja: @Shyvana: @johny-kalesonny: @Shatter:
Dlaczego aż tylu facetom przeszkadza fakt, że kobieta ma oczekiwania co do wzrostu partnera? Nie mogę tego pojąć. Dla mnie to oczywiste że każdy ma swoje preferencje co do wyglądu i charakteru, które są równoważne. Nie mógłbym być z kobietą, która mnie nie pociąga czy wręcz odrzuca fizycznie, nawet jakby była cudowną osobą. Jedni wolą chudych inni grubych, białych, czarnych,
  • Odpowiedz
@agaja
@johny-kalesonny oczywiście, że można komuś "wpoić" typ urody. Musielibyśmy się wychować na bezludnej wyspie, żeby mieć obiektywny gust. Dzisiejsze media i nasza kultura wpaja nam obraz ideałów przerysowanej i wyidealizowanej kobiety i wysokiego i napakowanego faceta. Niestety większość ludzi jest na to bardzo podatna. Na prawdę można się zdziwić jak różne są poglądy na ideał. Wystarczy popatrzeć na historię kanonów piękna od 200 lat w stycz do teraz. Albo
  • Odpowiedz
Dlaczego aż tylu facetom przeszkadza fakt, że kobieta ma oczekiwania co do wzrostu partnera? Nie mogę tego pojąć. Dla mnie to oczywiste że każdy ma swoje preferencje co do wyglądu i charakteru, które są równoważne.


@Matt23: nie wiem :) Dla mnie to, ze ktos ma wymagania to naturalna sprawa.
Ja tam nie placze, ze ktos nie lubi brunetek albo katoliczek i nie rozumiem troche podejscia, ze wszystkim sie musi wszystko podobac, ale widac inni maja inny poglad na te sprawy.

Tego kwiatu jest polswiatu, nie ten, to inny - tyle w
  • Odpowiedz
@agaja a to tak, ale to też się bierze z różnych rzeczy, często ma związek z rodzicami albo naszymi pierwszymi szkolnymi miłościami :) Oczywiście są pewne uniwersalne cechy które nas urzekają, głównie podobają nam się zdrowe osobniki, czyli proste zęby, gęste włosy, ładna skóra, wyprostowana sylwetka, tak podświadomie oceniamy innych.

Ale co do konkretnych kształtów, fryzur, stylu ubioru, makijażu i sportowej sylwetki czy pełnych kształtów, to jest zmienne i wynika z mody, otoczenia, kultury i presji środowiska. Dziewczyna która dzisiaj jest modna, i seksowna za pięć lat może być tandetna i śmieszna, bo moda i kultura się zmieni, a ona nie :) Na przykład silikonowe cycki były szalem 10 lat temu, a teraz to już raczej pszypau. To jest też jeden z powodów dla których po iluś latach druga połówka przestaje się podobać. Ona się nie zmieniła, ale otoczenie się zmieniło i nasza percepcja też. Tylko ludzie sobie z tego przeważnie w ogóle nie zdają sprawy :) Ale temat jest bardzo ciekawy.

Zauważ, że ludzie którzy dobierają się głównie charakterem przeważnie są szczęśliwi, ci co patrzą tylko na wygląd po jakimś czasie się kłócą, rozwodzą, zmieniają na lepszy model i narzekają na płeć przeciwną.
  • Odpowiedz
@GreenShot: mnie jakoś nie irytuje, a robię fikołki. Jak laska chce wysokiego faceta to niech sobie chce, ja np. w życiu bym się z blondynką nie umówił. Każdy ma jakieś wymagania jeśli chodzi o wygląd partnera.
  • Odpowiedz
@Shyvana: Rozumiem, że jeżeli Twój facet straciłby nogi to załadowałaby Ci się instrukcja:

jo jestem wulna i niezależna kobieta niech spada w #!$%@?. Prawdziwy mężczyzna nie może nie mieć nóg. Na wizazu pisali, że nie jestem matko Tereso.


Ale facet ma was akceptować jakie jesteście bo jak nie to cham ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czysta dychotomia.
  • Odpowiedz
@GreenShot Ja mam 186cm, ale irytuje mnie jak któraś tak pisze, to żałosne. Tak na serio to gdyby była fajna mogłaby mieć nawet i 2m.. Niedługo będą mierzyć sobie co innego i szukać odpowiedniego rozmiaru żeby pasował..
  • Odpowiedz
co do tej atrakcyjnosci i potu, o ktorym pisalam - niestety nie ma dostepu do pelnego artykulu, ale https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18601928. Prosze.

Dziękuję.

ale co proznego jest wt ym, ze komus podoba sie np. szczupla brunetka, a komus cycasta blondyna? a innej napakowany pudzian, a jeszcze innej szczuply i drobny chlop? Gusta sa rozne - czy to serio cos zlego? Tobie podoba sie kazda jak leci, serio-serio? Bez wzgledu na wiek, wzrost, wake, wyglad
  • Odpowiedz
Ja tego nie napisałem. Próbujesz rozszerzyć moją wypowiedź na kwestie, które nie są wzrostem. Uważam, że osoby, które w kontekście związku na pierwszym miejscu stawiają wzrost, są próżne


@jacekKobr: a powiedz mi czym w tym taemcie różni się, czy komuś podoba się osoba wysoka, czy szczupla badz zielonooka? To są cechy decydujace o pociągu do kogoś.
I tak - nigdy nie podobał mi się facet mojego wzrostu. Ale nie dlatego, że sobie wymyśliłam, ze musi być wysoki 180 a pol cm niższy to już nie chłop, a o prostu niscy mnie nie pociągają w sensie seksuaknym, fizycznym czy jak to zwał.
Powiedz mi jak zmusić się do tego,aby podobał mi się ktoś,kto mnie nie pociąga? Bo dla mnie kwestia upodoban/gustu nie jest czymś, o czym można sobie zadecydiwac i zmienić zdanie. To jak ze smakami. Nie polubie przeciez nagle piwa,bo nie cierpie gorzkiego i nagle uznam,ze jest jednak ok.
I nie odpowiedziales nadal na pytanie,czy Tobie podobają się wszystkie kobiety bez wyjątku, bez wzgledu
  • Odpowiedz
Jest różnica między tym, jak dziewczyna ma 180cm i szuka kogoś wyższego, a tym, jak dziewczyna ma 170cm i podobają jej się wyłącznie wysocy faceci. To ostatnie może być kojarzone z wyrachowaniem (ale takie już są związki), a to pierwsze jest moim zdaniem uczciwe.


@johny-kalesonny: No niby, ale w zasadzie czemu facet nie mógłby być niższy? Jest jakieś takie legalne przyzwolenie na nadrabianie swoich braków przez kobiety (tj jestem wielką
  • Odpowiedz