Wpis z mikrobloga

Przydzielili mi dzisiaj w robocie sprawę polegającą na ratowaniu emeryta, który kupił garnki za 7300zł. Jako zabezpieczenie podpisał weksel in blanco bez umowy wekslowej, za to z umową kredytową, której kopii nie dostał, z firmą pożyczkową, o której nie ma w pismach słowa, a więc nie wiadomo wprost, komu wysłać odstąpienie od umowy. Za to wielkimi literami na 1/4 strony zapisane zostało: "ZWYCIĘZCA LOSOWANIA- OFERTA PROMOCYJNA"

Dodatkowo słuchałem nagrania rozmowy emeryta z gościem z call center sprzedającego, który to poinformował emeryta, że odstąpienie od umowy nie ma sensu, bo mają świetnych prawników i jeszcze nikomu nie udało się odstąpić od umowy

Gardzę wami, gardzę każdym s---------m, który przyłożył rękę do tak bezczelnego j-----a emerytów na garnki i w imię zasad zrobię co w mojej mocy aby doprowadzić w tej sprawie do postawienia karnych zarzutów prowadzącym tą "prezentację" i sprzedającemu.

#prawo #oswiadczenie #bojowkaradcowprawnych trochę #mlm
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzlowiekMagnetowid ostatnio byłem zawieźć babcie mojej dziewczyny na taki pokaz, bo chciała jakiś mikser i masaż za darmo czy coś, no dobra pojechalismy, wchodzimy na salę i co? ALE MY MŁODYCH TO NIE WPUSZCZAMY, wyprosili mnie i dziewczynę i została tylko grupa emerytów. Jasno wutlumaczylismy babci, że na nic ma się nie godzić, ale mimo tego pp 3godzinach prania mózgu chciała podpisać umowę, bo niby super oferta i wygrała coś XD
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: Co ciekawe nie tylko starsi ludzie się nabierają. Są też na tyle głupi i młodzi. Moja koleżanka w wieku 24 lat (teraz ma 26) nabrała się na identyczną ofertę na identyczną kasę, tyle że zakupiła wszystko za gotówkę. Ona i jej chłopak "pracują" od lat w FM Group więc nawet mi ich nie żal. Inteligencją nigdy nie grzeszyli, ale w szkołach średnie 4,7 do końca liceum. :D
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid Mój dziadek ostatnio podpisał umowę z telekomunikacja dzień dobry o niższym abonamencie za telefon stacjonarny u faceta który chodził po wsi i naciagał starszych ludzi. Na szczęście szybko się zorientował że dał się w uja zrobić poszedł do kolegi który mieszkał parę domów dalej i razem z nim czekali na oszusta. Gdy w końcu facet przyszedł posłuchał "miłej" prośby mojego dziadka że ma mu oddać podpisaną umowę i grzecznie w---------ć
  • Odpowiedz
@obserwator_z_ramienia_uokik: @CzlowiekMagnetowid:

Odstąpienie nie musisz wysyłać firmie pożyczkowej, wystarczy że prześlesz do przedsiębiorcy z którym zawierał umowę zakupu i to on musi poinformować pożyczkodawcę o odstąpieniu od kredytu wiązanego


Właśnie jestem po odkręcaniu dla mojej babci sytuacji z odstąpienie od umowy na zakup garnków.
Radzę z całego serca wszystkim - nie musicie wysyłać
  • Odpowiedz