Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? jak mnie #!$%@? takie janusze innowacji. Wszystko musi być smart, wszystko musi być dotykowe, mieć blutacza i łajfaja, appke i #!$%@? płatności onlajn. #!$%@? kran, wynalazek doskonały w swojej prostocie. Dwa zawory ustalają ciśnienie i temperature wody. Z pozoru nie ma miejsca na arduino prawda? TAKI #!$%@?! 150 lat naśmiewania się z angielskich umywalek sprawiło że teraz musieli pójść o krok dalej. Regulacja temperatury przez przeciągnięcie palcem, dotykowe załączanie i wyłączanie oraz ledowa skala. XXI wiek zagościł na dobre. Szkoda że debil ktory to projektowal nie wpadł na to by zrobić regulacje ciśnienia więc kran #!$%@? na fulla zaraz po włączeniu. W efekcie woda rozbryzguje sie wszedzie przez co momentalnie wyglądasz jak amator tego słynnego szczania do zlewu. Ale to nie jest najgorsze. Woda rozbryzguje sie wszedzie czyli również na sam panel. Mokry dotyk nie działa więc nie da się wyłączyć kranu dopóki nie wytrzemy rąk i panelu. Na prawde szczyt zdebilenia.

#elektronika #januszeinnowacji #boldupy
s.....i - Ja #!$%@? jak mnie #!$%@? takie janusze innowacji. Wszystko musi być smart,...

źródło: comment_rQBSwWkunGhT8TjhtMyI3sCQYiHAdj2x.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • 54
@szczym_do_ludzi W hotelu na Krecie też spotkałem podobną głupotę... Kawałek rurki wystający ze ściany, a nad nim ekran dotykowy z suwakiem regulującym temperaturę. Super pomysł na wypadek kilkudniowego braku prądu.
  • Odpowiedz
  • 151
@glaaki apropo szczania do zlewu. Kiedyś jeszcze w gimbazie był taki Michał co zawsze był przygotowany na lekcje, zawsze miał zadania domowe, dobrze się uczył itp. Pewnego dnia pojechałem na rower i koło Biedronki jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce rowerowej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światło miałem zielone to niczego się nie bałem i później jeszcze
  • Odpowiedz
@glaaki: jasne, sprobuj jesli masz ponad 1.6 wzrostu. Można jednoczesnie sie odpryskać oraz umyć pitoka i ręce. Oszczędność czasu i wody. Dodatkowo dla wprawnych graczy można celować w ten odplyw przeciw przelewaniu sie wody. Pamietaj tylko by nie trzymac na brzegu umywalki szczoteczki do zębów bo to troche fujka.
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Wyjaśniam o co chodzi. Ten "dotykowy panel" jest tak naprawdę bezdotykowy i wystarczy zbliżyć palec na bliską (ale nie zerową) odległość i można puścić wodę albo zmienić temperaturę. Dzięki temu nie dotykasz fekaliów poprzednich użytkowników toalety, które zostałyby na elementach "analogowej" wersji baterii tego kranu. Osobiście bardzo szanuję takie rozwiązania.

Możliwe, że tutaj zostało to źle zaimplementowane, bo prysznic w siłowni tej samej sieci działał idealnie.
  • Odpowiedz
Ale kran ze zbliżeniowym "odkręcaniem" to już jest super wynalazek


@hind: owszem, ale nie wszędzie. W biurze jest to super, natomiast na wakacjach miałem taki kran w pokoju hotelowym i było to po prostu #!$%@?ące.
  • Odpowiedz