Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@? mać. Wczoraj widziałem się z moim znajomym z podwórka, który związał się z karynką fryzjerką 20 lvl. Tak sobie gadamy co u nas, aż temat zszedł na pracę. Okazało się, że ta jego karynka po skończeniu szkoły zatrudniła się w jakimś salonie fryzjerskim i po kilku miesiącach robienia na czarno dostała umowę. 3,5k na łapę w dziurze 10k mieszkańców. A po jakimś czasie albo otworzy swój zakład albo pójdzie do większego miasta i dostanie więcej. A ja? Ledwo 2,2 k w dużym mieście, w pracy której nie lubię i nie mam raczej szans na dużo więcej... Nie trafiłem z kierunkiem studiów i teraz są tego efekty. Po #!$%@? mi były te wszystkie studia, staże itd?! Trza było iść do zawodówki tak jak ta karynka.
REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!
#praca #zarobki #przegryw #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Pobierz
źródło: comment_aQ2mHXZ8QxuS1cKj5Tc6m7TBH6MPEhIl.gif
  • 62
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz komputer i internet? Ogarniaj jakąś Javę/C# czy innego Pythona. Jak nie to grafikę. Jak nie to nawet ucz się jakiegoś języka obcego czy czegokolwiek na czym można zarobić.

No faktycznie jest się z czego śmiać - że nie było się w stanie pójść na studia i ukończyć nie xD


@1788: Oczywiście każdy kto nie poszedł na studia był na nie za słaby. Nie w każdej branży jest też
Dlaczego nazywasz ją 'karynka'? Ty byłeś taki mąąąąądry w wieku 20 lat? Poza tym czego jej zazdrościsz? Stania na nogach przez 8h? Poza tym jakoś nie wierzę w 3,5k a małej mieścinie, tam fryzjer to popularny zawód, a i tam nie zarabia się za dużo, aby kroić 50zł za głowę. Na dodatek ona jest ledwo po szkole.
@AnonimoweMirkoWyznania: Twoje spojrzenie na sprawę jest złe, weź pod uwagę, że ona TERAZ tyle zarabia i nie jest powiedziane, że jak otworzy salon to zostanie milionerką, bo takich salonów jest na pęczki i żeby zarabiać dobrą kasę trzeba faktycznie mieć fach w ręku a nie być zwykłą karynką która jakotako prześlizgnęła się przez szkołę. Do tego też trzeba umieć zarządzać biznesem a nie wywalić pieniądze i skończyć z długami. Spójrz też
@MMurzinio: "Ogarniaj jakąś Javę/C# czy innego Pythona." jak ktoś się nie zna, to tak pomyśli, że język przed nim, a to dopiero początek drogi.
Pełno ofert jest dla seniorów i regularów, dla juniorów jest mało, a on po nauce języka i czegoś tam nie będzie miał poziomu juniora tylko stażysty i będzie konkurował z absolwentami z informatyki. W takim Poznaniu jest nadmiar juniorów z C#, poza tym wymagania znacznie się zwiększyły
@MMurzinio: programista to kosztowy pracownik przy problemach pierwszy będzie wylatywał. Zobacz co się stało z zawodem informatyk, nastąpił podział na stonkę wymieniającą toner i kabelki i na specjalistów od sieci/serwerów, ale tych pierwszych jest dużo więcej.
W Niemczech już powoli robi się podział - do gówno-robót typu nowy formularz/raport biorą gościa po kursie, a do ciężkich rzeczy specjalistę, tam senior to 10+ lat doświadczenia + najlepiej akademickie wykształcenie, wtedy zarabia jako