Wpis z mikrobloga

Hej mirki, jestem #januszekryptowalut i kupiłem sobie za 10 PLN bitcoinów (a raczej satoshi XD), z czystej ciekawości, żeby zobaczyć jak to działa. Na giełdzie BitBay dostałem za to 0.00066914 BTC, które przelałem na portfel Electrum. Na portfel wpłynęło 0.00021626 BTC, czyli z dychy zrobiło się 3.14 PLN XDD jak to możliwe, o co tu chodzi? Pobrali mi jakieś fee w wysokości prawie 70%? Dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bitbay #electrum #bitcoin
  • 14
@sheme: @MelomanBTC @NowyRokNowyJa Uf, miałem taką nadzieję. :) co w takim razie do zakupu małej kwoty? Na drugi raz planowałem około 50 PLN i coś sobie za to kupić, też kieruje mną ciekawość. Jakiś kantor godny polecenia?

@NowyRokNowyJa tak, jestem amatorem, zainteresowała mnie w sumie bardziej sama struktura blockchaina i chciałem samemu chociaż raz coś za BTC kupić, żeby wiedzieć "z czym to się je". Przecież to napisałem w pierwszym zdaniu,
Wiele osob pisze tutaj ze bitcoin ma zastapic zgnily system bankowy. Ale czy czasem bitcoin nie jest troche podobny do tego systemu?

waluta np PLN-> przelew= oplata(dla banku)
Bitcoin-> przelew=oplata(gornicy)
Czy gornicy nie sa jak banki?
@fetozaur: No niestety, w bitcoin nie ma darmowych przelewów. Za przelewy trzeba płacić "fee", które w PLN rośnie wraz ze wzrostem kursu bitcoina. Teraz masz tak małą sumę, że przelanie jej z powrotem gdziekolwiek jest chyba niemożliwe, bo nie masz pieniędzy na "fee"