Wpis z mikrobloga

Longclaw, miecz Jona, który zaczyna budzić spore kontrowersje, poświęcane jest mu niebywale dużo uwagi w kilku ostatnich sezonach. Częste najazdy kamery na rękojeść, wyostrzanie na niej obrazu, z reguły tego typu przykuwanie uwagi do z pozoru prostych przedmiotów ma na celu zwrócenie uwagi widzów na pewne rzeczy. Podobnie rzecz się miała z jajami Dany w pierwszym sezonie.

Zebrałem razem kilka screenów już wrzucanych przez różne osoby na mirko.

Przed I zmartwychwstaniem Jona

Przed spotkaniem z NK w Hardhome

Rozmowa z Jorah 7x06

Widać ewidentnie, że coś z tym okiem dzieje się dziwnego, pytanie tylko co to oznacza. Dodajmy, że to oko jest zrobione z granatu, klejnotu, który ma długą tradycję bycia magicznym w Valyrii. Spekuluje się, że można przez niego spoglądać. Gdzie jeszcze możemy spotkać te klejnoty? W komnatach... Małej Rady królewskiej Westeros!

pair of Valyrian Sphinxes flanked the door, eyes of polished garnet smoldering in black marble faces


Jeżeli ta teoria jest prawdziwa to NK bądź ktokolwiek mający takie zdolności wie praktycznie o wszystkim w Westeros. Trzyma na "podsłuchu" zarówno Jona jak i Małą Radę. A przecież takich "urządzeń" może być dużo więcej!

Co o tym myślicie?

PS jeżeli macie jakieś inne zdjęcia Pazura w high res to wrzucajcie, więcej materiału do analizy.

#got #graotron #gameofthrones #asoiaf
Florent - Longclaw, miecz Jona, który zaczyna budzić spore kontrowersje, poświęcane j...

źródło: comment_yvtt2bZQqgagmxekroOOElnc35qADeiV.jpg

Pobierz
  • 24
@Rak-Pustelnik: To z pewnością, ale jak coś im jest potrzebne to używają CGI w postprodukcji i wstawiają poświatę błękitną, czarną, białą, co tylko chcą. Wiec nie wydaje mi się, żeby to był przypadek.
@Florent: rozumiem że to ma być Światłonośca (BTW stare polskie słowo określające Lucyfera a słownik Chrome'a go nie rozpoznaje ehh) z tym że z mieczem nic się nie działo by usprawiedliwić jakieś zmiany.
@Rak-Pustelnik: Nie wydaje mi się, żeby to miał być Światłonośca, ja ogólnie nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do tych proroctw, ale gdybym był zmuszony to nie wydaje mi się żeby światłonośca w ogóle miał być mieczem.
@Florent: nic nie wniosę do dyskusji, ale przypomina mi to trochę rozwiązanie z Harrego Pottera, on też miał jakieś lusterko czy coś w tym stylu przez które mógł się kontaktować z Blackiem (ale wykorzystał je jak było już za późno xd), o ile dobrze pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Florent: a to nie jest "odbicie" kamery, w której bardzo szybko odsłania się/zasłania jakaś przesłona odpowiedzialna za ostrość? W sumie nie znam się na forografii, ale wygląda to trochę jakby właśnie w odbiciu było coś bardzo jasnego, co w momencie zmiany ostrości staje się czarne, lub się odsłania. Przesłona? Jakiś "dynks" od kamery? Coś zasłaniającego obiektyw przed ochlapaniem?
@Rak-Pustelnik: To nie tłumaczy ślepych źrenic w momencie kiedy Jon był martwy ani nie tłumaczy niebieskiej poświaty w Hardhome, zauważ jak często Long Claw jest pokazywany w tym i poprzednim sezonie. Jego rękojeść jest baaardzo często mocno wyeksponowana. Zauważ, że miecze innych postaci a szczególnie ich rękojeście nie są tak eksponowane, Jon natomiast często swój wysuwa do przodu. Imo ta teoria nie ma sensu przedstawiona na reddicie bo to jest garnet,