Wpis z mikrobloga

@Snufkin_91: @Nieuchwytny: Osobiście uważam, że ten miecz pokazuje uważnym widzom co się właśnie stało. Jon został ewidentnie przywrócony do życia po raz kolejny. Pytanie tylko przez kogo. Osobiście uważam, że NK musi być w to zamieszany, bo ewidentnie pozwolił się mu oddalić, ponadto odegrał teatr z Benjenem tak aby Jon nie złapał że NK chce aby on uciekł. Czy ten miecz poza tym że pełni funkcje swoistego foreshadowingu ma jeszcze
@Florent: jak o tym napisałeś to od razu pomyślałem o końcówce bitwy o Hardhome, gdzie NK też puścił luzem Jona i resztę, chociaż mógł nie wiem, zamrozić kawałek wody przy brzegu?

Ale z drugiej strony nie za bardzo wierzę żeby D&D wpadli na aż coś takiego, chyba że Martin im podpowiedział.
@Snufkin_91: Przecież to jest kluczowy element fabularny serii, Martin im to podyktował jak dzieciom w przedszkolu, możesz być pewien. Oni by czegoś takiego nigdy nie wymyślili.

Wcześniej Brana też puścił wolno, rozumiem, że NK nie dał rady dopaść kalekiego dzieciaka ciągniętego przez kilkunastoletnią dziewczynę bo zatrzymał go Hodor? xD

Dziwnym trafem martwy Benjen się ciągle kręci obok NK. Co za przypadek...
@Snufkin_91: In its capital, Valyria, magic flourishes, topless towers rise toward the heavens where dragons soar, stone sphinxes gaze down through eyes of garnet, and smiths forge swords of legendary strength and sharpness. Noo, ciekawe, sfinksy w Valyrii spoglądały przez granaty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Florent: czyli książkowy Benjen może mieć do odegrania rolę wtyczki Nocnego Króla. W końcu Bran nadal jest za Murem, a Jon pewnie jeszcze się tam wybierze, więc jest szansa, że spotkają się z Benjenem... Tylko dlaczego NK miałby puścić wolno Jona? Brana jeszcze rozumiem, skoro jest naznaczony, ale Jona?
@Snufkin_91: Nie wiem, to jest problem, że nikt nie skupia się na motywach NK, albo raczej, informacje o nim są tak szczątkowe, że nie sposób ich wydobyć. Ale ja się skłaniam ku teorii, że on właśnie został naznaczony, został przez niego przywrócony do życia, NK musiał coś zyskać. Ale rozszyfrować jego motywów nie potrafię.
Co do sfinksów. Baaardzo ciekawy fragment!

A Feast for Crows
Maester Aemon says to Samwell Tarly that