Wpis z mikrobloga

Mała lista najbogatszy ludzi w Niemczech

1.Beate Heister und Karl Albrecht Junior ,dzieci
nieżyjącego twórcy sieci Aldi.
Majątek 23,8 miliardów euro

2.Theo Albrecht Jr. syn drugiego z braci którzy założyli sieć Aldi.
Majątek 18,7 miliardów euro

3.Susanne Klatten .Majatek odziedziczył po swoim ojcu (udziału w BMW i firmie farmaceutycznej) potem z powodzeniem powiększala swój majątek.
Majątek 17 miliardów

4.Georg Schaeffler zaczął pracować w firmie ojca.Nastepnie jako szef firmy zaczął rozwijać firmę głównie w branży produkcyjnej ( miedzy innymi części samochodowe )
Majatek 16,6 miliardów euro

5.Dieter Schwarz twórca sieci Lidl.Przeja firmę po ojcu.Potem otworzył swój pierwszy sklep.
Dziś posiada majątek w wysokości 14,3 miliarda euro

Patrząc na listę najbogatszych Niemców można stwierdzić że majątek buduje się przez pokolenia.

Jak chcecie to mogę wam w kolejnym wpisie opisać historię firmy Aldi.Dajcie znać w komentarzach.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

http://www.businessinsider.de/forbes-liste-die-reichsten-deutschen-2016-3?IR=T

#pieniadze #majatek #ekonomia #lidl
  • 45
@artvn Nie ma takiego Janusza.Niemcy nie są tak krytyczni wobec siebie.Bardzo rzadko spotkać artykuły w prasie na temat Niemców takie jak : Niemcy się nie myją,nie używają dezodorant itd.
Rzadko spotkać komentarze w Niemieckim necie podobne do polskich "Typowoi Polacy,polskie myślenie,polactwo.. "
Po prostu czytając Polski Internet mam wrażenie że część Polaków nie cierpi swoich rodaków i należy do tych madrzejszych, lepszych

Niemcy od czasu do czasu robią sobie tak zwane jaja
Patrząc na listę najbogatszych Niemców można stwierdzić że majątek buduje się przez pokolenia.


@spokojnie_to_ja: Dla porównania - najbogatsi w poszczególnych stanach z zaznaczeniem podziału self-made/inherited
http://www.zerohedge.com/news/2017-08-09/whos-richest-person-your-state
Ci pierwsi są w zdecydowanej przewadze.
SIerraPapa - > Patrząc na listę najbogatszych Niemców można stwierdzić że majątek bud...

źródło: comment_EMPU4uC4KbDHXJe43IXTipjkGcljFcWc.jpg

Pobierz
@spokojnie_to_ja:

Po prostu czytając Polski Internet mam wrażenie że część Polaków nie cierpi swoich rodaków i należy do tych madrzejszych, lepszych


Jak dla mnie samokrytyka jest bardzo spoko. Oglądając wywiady z Brytyjczykami mam wrażenie, że sami również tak podchodzą (przynajmniej) do swojego państwa i jego polityki.

Dystans do siebie i samokrytyka są ważne, moim zdaniem zmieniają kraj na lepsze, tępią głupie zachowania.
Czyli nigdy Polacy nie dojdą do dużych pieniędzy bo taki Lidl i inne sieci właśnie drenują nasz rynek w całym kraju..


@luki201: Ale tak wielkich majątków nie zarabia się "papugująć" już istniejące duże korporacje.
Teraz jesteśmy w epoce informacji, dobre pieniądze można zarobić nie tylko na produkcji czy sprzedaży, ale także na nowych technologiach.
Dla porównania - najbogatsi w poszczególnych stanach z zaznaczeniem podziału self-made/inherited

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-09/whos-richest-person-your-state

Ci pierwsi są w zdecydowanej przewadze.


@SIerraPapa: i tak i nie - np taki Bill Gates nie odziedziczył firmy, ale rodzice mieli kasę i zapewnili mu dobry start - wykształcenie, bezpieczeństwo finansowe czy nawet kieszonkowe pozwalające na zabawę z komputerami, to robi swoje. Zbudował sam firmę, ale nie można powiedzieć, że zaczynał z niczego.
@HetmanPolnyKoronny: A gdzie postawić granicę? Na poziomie bezdomnego z węzła ciepłowniczego? Na moje wybicie nawet z upper-middle class do fortuny poziomu Gatesa robi potężną różnicę. Będąc szczawikiem miał wpływ tylko na siebie, będąc tam, gdzie jest może mieć wpływ na miliony ludzi, jeżeli nie miliardy.